Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kilukadt a medencénk nem...

Kilukadt a medencénk nem látom hol lyukas. Hogyan lehet megjavítani ?

Figyelt kérdés

Mai napon került sor a medence felállitására. (merevfalú medence.)

Sajnos csak akkor vettem észre hogy áll a víz a medence körül mikor már egy ideje tele volt. Sajnos a lyukat nem látom sehol, de ha látnám se tudom mivel kell megjavítani. Arrol már hallotam hogy van vízalatt tapadó folt is. Nem tudom milyen lehet egyáltalán, hol lehet ezt vásárolni, Esetleg csak rendelni lehet e, Működik is? Van más módszer is? Egyáltalán megmenthető még a medence?


2023. jún. 3. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha nem látod, hogy hol lyukas akkor mi honnan az istenből tudjuk, hogy megjavítható-e?


Ha megvan a lyuk akkor első körben ezt a textil alapú széles ragasztószalaggal próbálkoznék. Az víz alatt is tapad.

2023. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A sima ragasztószalagot megeszi a klór pár hét alatt. Lágy PVC ragasztóval lehet a fóliát ragasztani.


például:

[link]

2023. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mienk is többször kilukadt és sikerült megcsinálni, bírta végig utána a szezont.

Le kell engedned annyira a vizet, hogy ki tudd deríteni hol lukas.

Ehhez meg kell tudni emelni a medence fenekét, tehát maradjon benne kevés víz, de csak annyi, ami egyik oldalról a másikra átfolyatható.

Közben figyeld az oldalát, mert lehet ott van a luk. Figyeld meg nincsen-e apró vízfolyás egy résen, lukon át valahol alacsonyan! Nekünk az egyik sérülés az oldalán volt, kb. 12-15cm magasságban.

Ha az alján van a sérülés akkor a medence feneket megemelve tudod kideríteni, hogy hol sérült. Van, hogy átsüt a fény a sérülésen, szinte világít a lukadás ha a fény irányába emeled, de van hogy csak ki kell találni hol folyik ki a víz.

Ha sikerült megtalálni hol van a sérülés akkor szükséged lesz folyékony barkácsragasztóra, medence javító foltra.

[link]

[link]

Megpróbálhatod erősebb ragasztószalaggal is, de az csak ideiglenesen jó, a vízben felválik. A szigetelő szalag nem jó.

[link]

[link]

Először szárazra kell törölni a felületet mindkét oldalon. Ha az alján van a sérülés akkor kicsit meg kell emelni, hogy alá is lehessen nyúlni. Érdemes megtámasztani, hogy tudjon száradni.

A száraz sérülésbe a folyékony ragasztóból kell dugót képezni. Ha megoldható akkor mindkét oldalról be kell kenni, hogy tömítse a lukat és kicsit mellette is bevonja a felületet, de ne túl szélesen! Ha nehéz hozzáférni az alján, akkor csak belülről kell bekenni és kicsit átnyomni a résen a túloldalra.

Várni kell amíg megszárad legalább nagyjából ez a ragasztó dugó. Utána a medence javító foltot kell a száraz felületre rakni, hogy fedje be a sérülést amit beragasztóztál. Ha stabilnak akarod akkor mindkét oldalról, de megint az áll, hogy ha az alján van akkor lehet nem férsz hozzá, akkor csak belülről kerüljön rá ez az öntapadós folt.

Arra kell figyelni, hogy teljesen tapadjon rá a felületre, valamivel (körömmel akár) ki kell simítani, hogy a víz ne tudjon alá beférkőzni.

Utána használható lesz a medence.

Amikor majd vége a szezonnak, akkor érdemes átnézni és ha kell újra csinálni a foltozást.

2023. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3-as írta, de ha van facebookod, van egy külön intexes csoport, ahol jó tippeket adnak erre. Engedd le annyira, hogy kompresszor tömlőt alá tudj dugni és buborékolni fog ott, ahol kiszakadt, stb. Jó ötleteik szoktak lenni. Valaki búvárszemüveggel is simán megtalálja.

Pár ezer forintos medence javító készletet szoktak ajánlani, állítólag jó, én sosem próbáltam, műanyag medencénk van.

2023. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!