Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nincs földelés a házban. Ráz...

Nincs földelés a házban. Ráz a csap és a víz. Hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Mikor engedek a kádba vizet megráz az áram és a csap. Mosogatásnál ugyszintén. Amíg nincs földelés hogyan tudnám elkerülni,hogy megrázzon az áram legalább a fürdésnél? Ma rosszul lettem tőle..

(27éves nő vagyok ,10hónapos lányommal lakok egy nagyon régi házban.Volt párom elhagyott és itthagyta nekem a félig felújított parasztházat. Pénzem nincs én tovább újítani nemtudom amíg nem dolgozom. Szemét volt,tudta sok minden kell még mint a földelés.. Pénzem most nincs megcsináltatni örülök, ha a gyerekemet ellátom.)

Szeretném kérni csak a segítő,megértő válaszokat kérni. Ígyis elvagyok keseredve..


2023. jún. 8. 18:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Villanybojlered van?
2023. jún. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ha az van, akkor áramtalanitani kell, ha tudod. A bojlerben a fütőszál szétrepedésekor szokott ilyen lenni.
2023. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen villanybojler,de nincs 1éves sem. Biztosan az lehet a baj? Sajnos amikor belett téve akkor is rázott a víz,de érdekes nem mindig..
2023. jún. 8. 19:37
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Életveszélyesen nem szabad használni. Gondolom, nem árvagyerek-sorsot szánsz a gyerekednek. Az apjától jár gyerektartás. Az önkormányzattól lehet támogatást kérni. El tudom képzelni, hogy még egy szerelőt is kiküldenek.
2023. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Annak ellenére hogy nincs földelés még nem szabadna ráznia. Így használni életveszélyes és ha esetleg a gyereket agyon üti az áram téged instant lecsuknak.

Az hogy ti szétmentetek semmi köze ahoz hogy életveszélyes az ingatlan. De ha így bele akarsz menni akkor annyira szemét azért nem volt ha ott hagyott egy ingatlant, még ha azt renoválni is kell.

De ez továbbra is lényegtelen a probléma szempontjából, azonnal keress egy villanyszerelőt aki megoldja a problémát és addig ne használd így.

2023. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul lett bekötve, vagy a ház villamos hálozata is rossz. Ez tényleg életveszélyes! Nincs valaki ismerös aki segíteni tudna? A gyerek apja tudja, hogy életveszélyben van a lánya? Ird le hol laksz, hát ha lesz itt egy segítökész villanyszerő, aki a közeledben lakik.
2023. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hiába hívok most villanyszerelőt,ha ki se tudom fizetni..

mennyibe kerül most kb? Mégis mire számítsak majd?

2023. jún. 8. 21:57
 8/20 anonim ***** válasza:
Dehát miből élsz? Csak van valaki apád-anyád-testvéred-unokatestvéred-szomszédod-barátnőd, akárkid! Vagy az önkormányzat. Vagy a gyereked apja! Ha épp az éhhalál szélén vagy, akkor a gyereket bölcsődébe kell vinni, és elmenni dolgozni.
2023. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

Az a baj, hogy ha kimegy egy villanyszerelő és tényleg életveszélyes a helyzet, a javítás komolyabb munkálattal és anyagköltséggel jár, amit nem tudsz kifizetni, akkor le fogja kapcsolni a házat a hálózatról.

Onnantól kezdve hogy kimegy hozzád egy szakember és észleli az életveszélyes helyzetet, mondhatni kötelessége ezt megtenni.


Hogy ha lekapcsolod a mérő után az összes létező kismegszakítót ami van, akkor is ráz? Mondjuk ez hülye kérdés, mert ha ráz, az egyéb pillanatnyi körülményektől függően bármelyik érintés, bármelyik rázás lehet halálos, szóval ezt nem neked kellene próbálgatni.


Hogy néz ki a mérő és környezete? Hogy néz ki az elosztódoboz? Fotó?


Vegyél az Aldiban egy akkumulátoros lámpát 3 eft-ért és amíg fördés vagy mosogatás van, azzal világíts, az áramot meg kapcsold le. De lehet hogy célszerűbb lenne albérletbe menni.


Arra figyelj, hogy ha sokszor megráz az áram (bár egy áramütéstől is kialakulhat) gázbuborék képződik a véredben, ami vérröghöz hasonló hatást okozhat. Ha eljut a buborék a szív vagy az agy ereibe, mondhatni azonnali halál. Nem játék. Olyan foglalkozások esetén ahol fennáll az áramütéses baleset veszélye, világosan el szokták mondani, hogy a legkisebb áramütés után is orvoshoz kell fordulni. Nyilván ha egy 9V-os elemet megnyalsz akkor még nem, de ha téged sorozatosan megráz úgy a 230V-os hálózati feszültség, hogy konkrétan rosszul leszel, akkor ezt az életformát azonnal abba kell hagyni. Valahogyan meg kell oldani. Költözés (tudom, nyilván nem akarod, mert elvehetik tőled a gyereket) ismerőshöz, rokonhoz, albérlet, kölcsön (akár banki, nem tudom milyen jövedelmi visznyokkal rendelkezel, nem akarok a pénztárcában turkálni) a javításra, egyéb értéktárgyak likvid tőkévé tétele, hogy ki tudd fizetni a szerelőt. Ezekkel az a baj hogy mind idő, ha 10 perc múlva agyonvág az áram, lehet hogy késő lesz.


Azt tényleg kiírhatnád, hogy melyik település vagy térség. Hátha valaki megnézné ingyen, vagy ajánl korrekt szerelőt aki nem húz le, vagy megmutatja szerelő ismerősnek, hátha bevállalja ingyen. 1-2 fotó sokat segíthet a helyzeten, a fürdőről, bojlerről, mérőről, elosztódobozról.


Egyébként 15-20 eft-os egyszeri kiszállással lehet számolni, Budapesten vagy megyeszékhelyen lehet 20-25 is. A tényleges javítás pedig szintén 20-30 eft-os nagyságrendtől akár 4-500 eft-ig is terjedhet, amennyiben újra kell építeni a fél ház hálózatát.

2023. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Még egy gondolat. Kapcsold le csak a bojlert, erős a gyanú hogy azzal van probléma. Vagy az óránál van neki külön kismegszakító, vagy/és valahol a fürdőszobában egy leválasztó kapcsoló. Pár fotó ennek pontosabb behatárolásában is segíthet.

Hogy ha a bojler a hibás, amíg meg nem oldódik a helyzet, gázon melegítesz vizet és úgy fürdesz, úgy fürdeted a kicsit meg úgy mosogatsz. Most nincs kint hideg, megfázni nem fogtok, szeptemberig meg szedj össze pénzt a javíttatásra.

2023. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!