Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem olajozza a láncot a...

Miért nem olajozza a láncot a láncfűrész?

Figyelt kérdés

Vezetőt levettem (kipucoltam a hornyot és a furatot ahonnan tolja az olajat) megfelelően adagolta az olajat, olajzó nyilás tiszta volt. Átkutattam olajzó állító csavar után, de nem találtam, tehát Valszeg automatán olajoz.

De amint összerakom és vágni szeretnék vele egyszerűen nem keni a láncot. Fél tank kiment a benzinből olaj szinte még tele volt.

Egyébként Stern Austria a márkája, tudom szar kínai stb, de ilyet még sosem tapasztaltam.

Lánckenő olajat használok, tehát nem étolaj, nem motorolaj és társai :)



2023. jún. 10. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom gravitációsan megy az olaj, a betöltő nyíláson van lyuk? Illetve ugye levegőnek kell utána mennie, különben nem megy az olaj. Kupak nélkül megy?
2023. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de azóta megoldódott :)

Olajszűrő vége el volt csúszva, nem vette fel az olajat, vagy csak elégtelen mennyiségben.

Valamint meglett az olajzást állító csavar a fűrészporos mocsok alatt, persze legkisebb fokozaton volt.

2023. jún. 11. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!