Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell falat glettelni?

Hogyan kell falat glettelni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
rigipszet öszzekeversz vízzel, és egy spaklival fölnyomod a falra, aztán szépen elkenegeted, és az élével lehúzod a fölösleget
2010. okt. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Porban veszed, kikevered. Hagyod allni egy ideig. Glettelo spaklival, amibol van sokfajta, felkened a falra. Eleg lapos szogben kell tartani. Addig csinalod, amig nagyjabol nem lesz jo. A nagyon kiallo eleket lesmirglized, majd ujragletteled az egeszet. A vegen megint smirgli. 220-as. Celszeru alapozot is hasznalni.
2010. okt. 12. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, tudom, hogy nem idevág, de ahogy leírták előttem, az pont olyan volt, mint ahogy a női lapokban leírják, hogy sminkeljen az ember lánya :D
2010. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit az elő írt,azt meg NE próbáld,ha jót akarsz magadnak.

Itt glettelésről,nem gipszelésről van szó.

2010. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező, ne ijedj meg! Nem olyan nehéz mint amilyennek látszik.

Az első 2 válaszoló leírta, hogyan kell. A többi értetlennek csak annyit, hogy Rigips márkájú Glett anyag is van(mi is ilyennel gletteltük a falakat).

Ha jobban utánanézel a Google-n is találsz videót, a mozdulatokról.

De igazából a Glett-es zsákon rajta van, hogy milyen arányban kell vízzel bekeverni.

Viszont mivel kezdő vagy ne keverj be sokat, mert 1-2 óra alatt "megköt" és azt dobhatod ki.

Inkább többször kevesebbel dolgozz.

Szóval ha bekeverted, akkor az erre a célra kitalált glettvassal amilyen vékonyan tudod felkened. (Ha új a vakolat akkor kicsit vastagabban kell, hogy teljesen befedje, ha csak javítasz, akkor vékonyan is jó.)

Miután teljesen megszáradt csiszolópapírral megcsiszolod, hogy sima legyen és ha szükséges még egy réteget kensz rá.

Új falnál szinte tuti, hogy kétszer kell kenni.

A lényeg, hogy csak akkor kezd el csiszolni, ha már teljesen megszáradt ( ha vastagabban kened, akkor akár 1 napig is tart mire kiszárad).

Ha még kérdésed van írj nyugodtan, most építkezünk és amit tudunk magunk csinálunk, így otthon vagyok a témában :)

27/L

2010. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%

Én kőmüvesnek tanulok, szerintem ne próbálkozzol mert nagyon csúnya lesz, és vagy 3x annyi anyagot használsz mint ami szükséges lett volna, vagy a végén mégis kőművest hívsz.

Amugy nem tudom,mit akar mindenki a smirglipapirral, mert szerintem olyat ehhez kőmüves nem használ, egy csiszoló/kaparó eszközt használunk, de nem jut eszembe a neve, leirom milyen: 30-40cm x 10-15cm keret tetején fogantyú és az alján kb cm-enként fémdarabok vannak ferdén.

Ezt jólmegmondtam, de a smirlinéljobb!!:D:D

2010. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Rabo rács a neve :)
2010. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

9:21-es vagyok.

Azt a rácsot nem festék lekaparáshoz használják?


Amúgy a glettelést ált. a festő végzi és nem a kőműves.

A glettet csiszoló papírral kell lecsiszolni, mert ott az a lényeg, hogy sima legyen a felület és nem az, hogy leszedjük az egészet amit előtte felkentünk.

2010. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolso jol mondja.
2010. okt. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Köszi! :)

Úgy látszik nő létemre jobban értek hozzá, mint aki tanulja.....

2010. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!