Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bukóablakot hogyan lehet...

BRÁNYI BALÁZS kérdése:

Bukóablakot hogyan lehet biztosítani,nyitott állapotban, illetéktelen behatolás ellen?

Figyelt kérdés
mechanikus védelemre gondoltam
2023. jún. 23. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
becsukod.
2023. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hozzáférhetetlen helyre szerelsz egy vas akadályt, ami miatt nem tud a rabló úr benyúlni
2023. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Kívülről rács. Amúgy sehogy, ha nincs zárva akkor sima ügy.
2023. jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%

Bukó ablaknál az a gond, hogy ki lehet akasztani és ki lehet nyitni akkor is ha csak résnyire nyílik.

Nálunk mozgásérzékelő van a közelében, tehát ha ott be is mászna valaki, a riasztó akkor is megszólalna.

De ahogy javasolták vagy kívülről tegyél elé rácsot ami megakadályozza a bejutást, avgy belül legyen valami fix, nem kiakasztható akadály felszerelve (pl. egy keresztrúd) ami miatt semmiképpen nem lehet bukónál jobban kinyitni és bejutni rajta.

2023. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok (ablakos)

Ha belül van valami keresztben akkor is egy feszitővassal letéphetik a bukó pántot a szárnyról alul. Ha fent piszkálják a bukó ollót esélyes, hogy lecsapódik a szárny, az meg hangos. Azt hanyagolnám, ha be kellene törni valahová.

2023. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megfognám felül a szárnyat hogy ne csapódjon le.

Hogy honnan tudom? A kollégiumi szobánkba mindig így jártunk be.... :)

Az volt a narratíva, hogy ha a bejárós sem mehet haza, akkor mi sem mehetünk be a szobába. De hát csak be kellett menni na :D


Két megoldás van:

Rács

Kutya az ablak alá

De a rács a biztosabb. :D

Más megoldás nincs. Ha nyitva van és hozzá lehet férni, akkor ki lehet akasztani

2023. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!