Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elég 4 láb egy 180 centi...

Drandox kérdése:

Elég 4 láb egy 180 centi hosszú asztallaphoz, hogy ne törjön ketté a közepénél?

Figyelt kérdés
Veszek hamarosan egy 180cmx80cm asztallapot, 2,5cm vastagsággal, aminek a négy sarkához csavarok 4 asztallábat. A lábak bírni fogják a súlyt, viszont félek attól, hogy a közepe az asztalnak kettétörhet idővel. Tervezem megerősíteni 3db 60cm-es masszív fém lappal az alját a közepénél, így gondolom valamivel több terhelést bír majd el. A közepén 2 monitor lesz, egérpad, egy kisebb laptop, időnként esetleg egy tál meleg étel, szóval összesen max 10-15kg terhelés. Szerintetek ez így elég masszív lehet, vagy muszáj lenne a közepére még egy láb alátámasztásnak?

2023. jún. 26. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kell. Arra meg te is raalhatsz. Ha nem fa, akkor maximum picit behajlik majd idovel, de ha tiszta fa, akkor orok elet.
2023. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miből, milyen faanyagból lesz az asztallap?
2023. jún. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a vas alátétet sem tenném. Ez a vastagság vígan elbírja a leírt terhelést, de még ennél sokkal többet is, pl. egy lakomai asztalterítést.
2023. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lényeget kifelejtetted, hogy miből van.

Keményfa, puhafa, pozdorja stb...??

2023. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha sima bútorlap (nem lécbetétes) akkor kiflibe hajlik pár hét alatt, zártszelvénnyel szokták alátámsztani teljes hosszban ezeket.
2023. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, a lényeget kihagytam, bocsánat. Ez egy forgácslapból készült asztallap, ami laminált, ez a linkje:


[link]

2023. jún. 27. 12:32
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Majdnem hanyatt estem az árától.

(Ennyiért vettem a márvány konyhapultot.)


a lényeg, hogy a saját súlya alatt is meggörbül idővel egy forgácslap, pláne, ha súly is van ezen, + rajta támaszkodik az ember is.

Én mindenképpen tennék középre egy 5. lábat.

2023. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem volna lehetőséged alulra, kb. a lábak vonalában, a két hosszú oldallal párhuzamosan egy-egy zártszelvényt rakni, az megakadályozná a lassú megereszkedését az anyagnak?
2023. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha forgácslap, akkor a fenti tanácsomat ne vedd figyelembe. Azt hittem, hogy tömör fa. A forgácslapnak erősítés kell alá.
2023. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Eltörni nem fog, de meghajlik saját súlyától is.
2023. jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!