Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyagot használjak...

Milyen anyagot használjak mobil klímám tisztításához?

Figyelt kérdés

Leszereltem a burkolatot de a hűtő borda tiszta kosz milyen anyagot fújak rá ami biztonságosan le viszi a koszt meg fertőtlenítő hatású is továbbá nem teszi tönkre sem a réz csövet sem az alumínium hűtőbordákat.

Olyan kemikália kell ami 1. liternél nem több. Válaszotokat előre is köszönöm.



2023. jún. 27. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Kosz azaz por leoldasra jo a tiszta viz spricnivel. En legutobb a szaritogepbol egy permetezovel mostam.igy le a port meg szoszt.


Klimanal ugyanez. Aztan lehet venni pl sprayt az obiban tisztitasra. Esetleg habot, de az nehezebb.

2023. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszodat. De egy mobil klíma nem egy számítógép. Azt nem biztos, hogy így kell takarítani.
2023. jún. 27. 19:12
 3/7 A kérdező kommentje:

X-....számító

X+....szárító

2023. jún. 27. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem fogalmaztam egyértelműen. Volt 2 mobil klímám is. Mindkettőt így tisztítottam. És de, pontosan ugyanaz mint a szárítógép. (hőszivattyús)

Csontra ugyanúgy működik.

2023. jún. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért, hogy kicsit kapj is valamit, leírom a lényeget.


Klíma:

Megy a kompresszor, réz csőben továbbítja a gázt ami a halmazállapot változás miatt drasztikus mértékben von el hőt, azaz lehül. A cső átmegy egy hőcserélőn, az a nagy lamellás cucc. Az átveszi a hideget. Egy nagy ventillátor beszívja a levegőt és átáramoltatja a hőcserélőn. Így a levegő lehül, a hideg levegőt kifújja a gép. Mellékhatásként a hőcserélőn lecsapódik a pára, ami lecsöpög a tálcákba.


Szárítógép:

Pontosan ugyanez, csak kicsiben. Ott a hideg levegővel nem foglalkoznak, az csak mellékhatás. Ott a kondenzálás a lényeg. A ruhákat fújja a gép, meleg levegővel, a párát pedig kondenzálja.


Nahmost, amikor beszívod a levegőt, akkor egy szűrőn keresztül teszed. De nem tökéletes. Így bejut a por. Az ragad rá a nedves hőcserélőre. Ami amúgy is vizes, hisz kondenzál. Csak cseppekben. Ha ezt benedvesíted, spricceled, nem csinálsz vele semmi bajt. A por fellazul és jellemzően lecsorog a tálcába. Esetleg a kondenz kivezető csőből kipiszkálod egy fülpálcával. Van aki gőzzel teszi. Az már extrém.


Arra kell figyelni, hogy elektronikát ne érjen a víz. Jellemzően a gép legtetején található, így nem okoz gondot.


Ez a mechanikus tisztítás. Aztán kell a spré vagy hab ami fertőtlenít. Ehzt speciel szárítógépben nem alkalmaztam mert mégis a ruhákkal dolgozik.

2023. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm , hogy megkegyelmeztél és adtál valamit. Legyen szép napod!
2023. jún. 28. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Először sűritett levegővel fujasd ki, aztán majd lehet gondolkozni.
2023. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!