Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vettünk egy bádoggarázst az...

Gungasam kérdése:

Vettünk egy bádoggarázst az Eurostahl-tól. Már másnap nem tudtuk kinyitni a bukó kapuját. Közönséges zárbetét van benne.Mit lehet tenni kívülről a zárral vagy a garázzsal?

Figyelt kérdés
Nem mozdul sem a kulcs sem a kilincs. Valami rondán befeszült. Egyszerű mechanikus felfelé bukó garázskapu, kézi működtetésű.Javítottam már néhány zárat, kilincset de ezzel nem tudok mit kezdeni. Az Eurostahl nem akar azonnal kijönni és reparálni, azt mondták a telefonba, majd arra jár valamely szerelőjük...Lehet, hogy van valami speciális trükkje, esetleg típushiba?

2023. júl. 2. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Pajszerral finoman alá kell emelni a sarkoknál akkor talán kinyílik. Szinte biztos hogy nincs vízszintben a komplexum.
2023. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 1#-vel, befeszült a zárnyelv. Esetleg valamelyik felső sarkot toljátok oldalról finoman, miközben valaki nyitni próbálja kulccsal.
2023. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A felsősarok mozgatása reális lehetőség szerintem is , csak éppen fizikailag vagyunk rá képtelenek. Abban a magasságban nehéz erőt kifejteni, nem lehet ott "pajszerolni". Nincs mihez feszíteni a mozdításhoz.Kíváncsi vagyok a működtető szerkezet itt is sodronyhuzal? Nem volt érkezésem megfigyelni az összeszerelésnél, nagyon gyorsan dolgoztak és eléggé láb alatt éreztem magam.
2023. júl. 2. 14:22
 4/5 A kérdező kommentje:
Az alsó sarkok mozgatása kizárt, ahhoz nagyon közel van lecsavarozva.
2023. júl. 2. 14:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Az lett végül, hogy kivártuk azt az 8-10 napot míg visszatértek a szerelők. Ők szétszedték a szegecselést a tetőn és úgy jutottak be. Végül kidobták a kilincsművet és kidobták a zárat, ezekből újat raktak be. ÍGY MARAD A GARANCIA IS ÉS VÉGRE MINDEN MÜKSZIK. Köszönöm a tippeket, ment a zöld pipa! A következő "garázs" ami fatároló névre hallgat a Konstahl cégtől van rendelve. Most fokozottan figyelünk arra az egy mechanikus szerkezetre ami olyan egyszerű és mégis könnyen elromlik.
2023. júl. 30. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!