Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kétütemű láncfűrésznek sem...

Kétütemű láncfűrésznek sem tesz jót ez a meleg időjárás?

Figyelt kérdés

Még eléggé új Stihl láncfűrész, össz-vissz kb 5 percet járt mióta kikerült a gyárból. Tökéletesen működött eddig, viszont kb 2-3 hete egyáltalán nem volt használva, 100-as benzinből készült megfelelő 1:50-es keverékkel lett eltéve. Ma ismét elővettem, biztos ami biztos alapon öntöttem még egy csipetnyi olajat az 1 liter keverékbe. Mire ki értem vele a tanyára (kocsiban ide-oda rázkódott) szerintem megszívta magát mert nem akart indulni. Gyertya ki, kicsit meghúzkodtam, pár perc múlva gyertya be majd pöccre indult. Legelső egy-két gázadásra mintha nem lett volna olyan jó a gázreakciója mint korábban, de aztán simán tudtam vele darabolni a fát. Leállítottam majd ismét nem indult, vagyis beindult de kb 1 másodperc járás után leállt. Úgy is elegem lett a munkából a mai napra így nem is próbáltam azóta hogy megint megszívhatta-e magát vagy mi. Pont arra járt a telekszomszéd, szerinte ilyen 35-38 fokban nem is nagyon ajánlott használni mert a gépnek sem tesz jót.

Ez mennyire igaz, hogy ilyen hőmérsékleten már nem nagyon szabadna a gépet üzemeltetni? Illetve egy láncfűrész mitől szívja meg magát? Annyira nem nagyon értek a gépekhez.



2023. aug. 25. 21:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Továbbá azzal csak ártottam neki hogy egy pici kis olajat tettem pluszba a benzinbe?
2023. aug. 25. 21:28
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

1:50.


Semmi nehéz nincs ezen.


A "baszok bele valamennyit" soha nem 1:50.


Próbáld végiggondolni lécci!

2023. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Legelső használatkor bekevertem 1:50 keveréket pontosan. Gondoltam egy pár csepp plusz olajtól legalább jobb kenése lesz.
2023. aug. 25. 21:42
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát lehet hogy a kicsit sok olaj odaköszönt a gyertyának, próbáld megtisztítani. Az tévedés hogy a sűrűbb keverék csak jobbat tesz, ha 1:50 az arány akkor azt szabad használni sem hígabbat sem sűrűbbet. Igaz hogy több olajtól jobb lehet a kenés de ha sok az olaj az gondot okozhat a gyújtásnál például. Ha megfelelő olajat használsz az 1:50 keverék is elegendő kenést biztosít a gépnek.
2023. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A karbi membránja is gyakran megkeményedik és akkor ömlik bele a benzin. Azt érdemes lenne kicserélni.
2023. aug. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az írja új láncfürész, azon még nem keményedett meg a membrán.
2023. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A több olaj olyan káros,mint a kevés .A teljeítményét is csökkenti.
2023. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek a melegnek semmi köze ehhez, elba..tad a sok olajjal.
2023. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 liter benzinben is 25cl a különbség 1:40 és 1:50 közt. Gyújtásszög, karbi beállítás, illesztések, járatok, minden 1:50-hez van kifejlesztve, azért kell bele az.
2023. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az olaj nem, hanem a membrán ahogy fentebb említették. Használat előtt egy nappal tankold fel a gépet hogy a membrán rugalmasabb legyen és zárja rendesen a tűszelepet. Végső soron biztosan membrán csere lesz, ezek már három éve használat után be tudnak keményedni és akkor jönnek elő az ilyen indítási és magas fordulatú problémák.
2023. aug. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!