Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrészt valóban csak...

Láncfűrészt valóban csak szétszedett állapotban szabad szállítani?

Figyelt kérdés

Stihl láncfűrészről olvastam vagy hallottam ezt valahol, hogy például autóban csak úgy szabad szállítani ha a lánc és láncvezető le van szerelve a gépről.

Ez valóban igaz? És ha igen miért? Miért nem elég a láncvédő plusz aktivált láncfék?



2023. aug. 31. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

El nem tudom képzelni.

Ki írná elő? A gyártó? Baja lenne tőle a gépnek?

2023. aug. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Például ha nincs lerögzítve a csomagtérben és nyomsz egy satuféket, akkor kaphat káros ütést a vezetőlemez.
2023. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

biztonsági előírás. Ha borulsz az autóvan, a nyakadba szakadhat minden...ez ilyen egyszerű.

Én nem szedem szét, ha borulok, akkor már mindegy..jön a kutya, a szemetesvödör, meg a tálca tojás is....

2023. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Igaz erre nem is gondoltam. De ha kikötöm hogy nem tud felborulni vagy előre repülni satuféknél talán nem lesz gond.
2023. aug. 31. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen hülye kérdést komolyan....Rárakod a láncvédőt és berakod a csomagtartóba! Ha maszekolok mindig a csom.tartóba rakom azt csá. Sosem volt még baja a gépnek tőle. Nehogy már szétszedjem mert autóba kell rakni....
2023. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Én az olajat, meg a benzintankor is leürítem olyankor, biztos, ami biztos. Néha a gyertyát kis kitekerem.
2023. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Hátén ilyen hülyeségről még nem is hallottam..


A parkside láncfűrészeket pl összerakott állapotban szállítják. így már kapásból nem is igaz az állítás.


Egyébként azért szállítják szétszedett állapotban mert úgy kisebb helyet foglal, kisebb kartondobozban elfér.

2023. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A magyar szabályok szerint szerszám csak biztonságosan szállítható. Kofferben vagy rögzítve láncvédővel.
2023. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóval nem berántva alapjáraton hagyva az anyósülésen.
2023. szept. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a tömegközlekedésről(busz, vonat) van itt szó? Mert ott lehetnek ilyen előírások.
jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!