Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi baja lehet a búvárszivattyú...

Mi baja lehet a búvárszivattyúnak?

Figyelt kérdés
Először csak a távolabbi hordót kellett közelebb hoznom a kúthoz, mert sokkal lassabban telt meg, mint a közeli, most meg már tkp. csak fönn, a hordóból szívja, nyomja a vizet normálisan.
2023. szept. 1. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vagy eldugult, vagy pl. vizet kapott és szép lassan kezd behalni a motor.

Pucold ki ill. szedd szét, hátha még menthető.

2023. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tipus , mennyit futott ?
2023. szept. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az ismert orosz vagy ukrán búvárszivattyú. Annyit(keveset), hogy lassan föladom a kert művelését, mert nem éri meg a minden vele járó drágulása miatt. Csak hát nem tudom elképzelni a jövőt kert nélkül, mert a múltam nem arról szól. Egy töredéke sem. A fúrt kutat mélyíteni ugyancsak hatalmas költség, pedig így nem lesz jó. Hozta a homokot rendesen.
2023. szept. 1. 12:47
 4/17 anonim ***** válasza:
Azok 2 esetben leégtek , pár év pár honap megszakitott meló után . A fix kipányvazása feszitése fontos mert kiforogja magát . Ekkor elmorzsolja a vezetékét , vagy kontakthibat vagy zarlatot áramütest ad . A 3. Hyundai koreai lett , ez erősebb minden tekintetben . Új kell mert a javitása nem éri meg de ne koctaztasson senki 15 ezret életért .
2023. szept. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Fúrt kútba membrános szivattyut nem szabad letenni.Bevibrálja a homokot.

Ez okozta a szivattyú meghibásodását is .Több híba is keletkezett,vagy fel lazulás. Most a legfőbb kérdés,mekkora víz oszlop van a kútban. Érdemes e csőszivattyút letenni ? Ez a szívattyú rövid idő alatt is tud annyit,mit a membrános . Most csak ennyit tudok válaszolni,az olvasott infóra

2023. szept. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenki azt használ a szomszédságban, csak hát elég mélyre fúrtak. Soha semmi ilyen gond, gyönyörű tiszta vizet nyernek. Én meg lavirozhatok a leeresztésnél, hogy a fenekén se legyen, meg el is merüljön. Ennyi csak a víz. Közben meg én öntözök legtöbbet, most meg még a közvetlen szomszéd kertjét is használom.
2023. szept. 1. 19:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Egészen addig tiszta a víz,amig fel nem töltődik homokkal. A szomszéd kútjai,szivattyúai is így járnak.Én is így jártam az első kúttal.

A szivattyukat magam javítottam,mert volt hozzá alkatrész.

Ha sikerülne kiszedni a homokot,és csőszívattyút lerakni,ezek a hibák eltünnének.Nálam 1 x tisztitották,majd be is omlott.Újat kellett fúratnom.

60 m re lett fúrva .

2023. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ez 10 sincs. A szomszédoké talán 13-15 m. 35 éve használjuk mindannyian. Ők 2-3 cserével megúszták az évtizedeket.
2023. szept. 1. 19:52
 9/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul azok 2-2 családé.
2023. szept. 1. 19:55
 10/17 anonim ***** válasza:

1 ilyen mély kutat nem olyan költséges ki tisztittani.

Lehet hogy az új fúrása előbb meg lenne.Szakszrűen kellene lecsövezni,a cső mellé szűrő kavicsot önteni.A fúrt kútnál az a fontos,hogy a kút jó vízadó rétegben legyen.A kút első 4 m ben a kifúrkált csövön folyamatosan folyik be a tiszta víz.

2023. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!