Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jól gondolom, hogy egy hagyomá...

Jól gondolom, hogy egy hagyományos 40 W-os fénycső kb. annyi fényt ad, mint 2 db 100 W-os hagyományos izzó?

Figyelt kérdés

Netes adatok alapján próbáltam, de nem vagyok biztos benne, hogy jók voltak a kiindulási alapok.

(A világítás áttervezéséhez lenne szükséges, hogy a fénycsöveket kb. mennyi LED-izzóval tudnám helyettesíteni. Az izzós megfeleltetés már megtörtént, ahhoz tudnék tartani.)


2023. szept. 2. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

A T8-as fénycső 36w-os fényárama 3350 lm

A 100w izzódé meg olyan 1200 lm...


Milyen helység, milyen feladat?


A 3300 lumenből és 4000 Kelvinből indul ki!

2023. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként miért akarod cserélni az armatúrát?


Vannak nagyon jó LED fénycsövek már. Csak a Te esetedben

vagy kikell iktatni az előtétet,

vagy olyant kell venned, amihez van 1db patron is


És a LED cső 1 oldalról kapja a betápot. Csak mondom.

Mert ha nem világít, fordítva tetted be.

Ha villog, akkor meg nem cserélted le a gyújtó patront.


Nézelődj itt, ha megtartanád a régi testet:

[link]


Ezt ismerem, kb. erre cserélhetnéd a csövet:

LT8GH12018NW


És ne vedd meg neten, csomagban szállítva! Mert a gyári csomagolású 25 db-osban is előfordul törés. (Csak Nekem az üzletkötőjük kicseréli...)

2023. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát, ez nem jó akkor. 1500 lm-es LED-izzóim vannak, de meleg fehérek, tehát lényegesen sötétebbnek tűnnek, ezekből kellene 3 db is 1 fénycső helyett. Azt hittem eredetileg, hogy 1-1 alapon ki lehet váltani...

70 m2-es szuterén amúgy a helyiség, ahol nem túl gyakran vagyunk, főleg tárolásra szolgál, de szoktunk ott ilyen-olyan munkát is végezni néha. 50 éves ütött-kopott armatúrák vannak, kb. a fele helyen működik a cső. Mondjuk, így se annyira borzasztó a helyzet, csak mivel bontott foglalataim is vannak, így arra gondoltam, hogy egyszerűbbé tenném a világítást. De hát annyi LED-izzóm nincs, se foglalatom, hogy elég legyen. Költeni meg nem akarok rá különösebben, mert az életben nem hozná be az árát. Tehát csak azokat cserélem le valószínűleg a meglévő anyaggal, amiket tényleg gyakrabban használok.

Azt tudod esetleg, a LED-izzó mennyire bírja a gyakori kapcsolgatást?

2023. szept. 2. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:

"gyakori kapcsolgatást?"

Ezt nem lehet így megmondani. Minden évben egyre kevesebb a garanciás probléma. (Amit visszahoznak...)

Lakossági felhasználásnál marginális a 2 éven belüli meghibásodás.


Bár ezek 5-10%-át egy villanyszerelő vagy műszerész könnyedén tudná javítani...


De olyan gyors a fejlődés hogy nincs sok értelme. Mivel korábban a Tracon gyártmányra hivatkoztam, maradjunk ennél.

2018 -> 15W 1200lumen "LA7015NW" olyan 1.000.-

2021 -> 15W 1650lumen "LA6015NW" akkor 1.290.-


Ha tárolásra használod. Inkább vegyél/szerezz elektronikus előtéteket a hagyományos fénycsöveidhez. 2 éve 1.000.-/db áron adtam el ilyeneket, mérsékelt érdeklődés mellett. Ezért a végén számlával már 500 Forintos áron ment el.


Feljavítod a régi armatúrákat vele. Cseréld le a régit új fénycsőre! És olyan lesz kis túlzással, mintha LED lenne. Rögtön begyújt és nem vibrál.


Megjegyzés: 2013-as Minamata Egyezmény életbe lépése miatt az idei évtől megszűnt az EU-ban a hagyományos fénycső gyártás és behozatal. Akinek van készleten, az még értékesítheti. De megfog szűnni!!

2023. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké, értem, átgondolom.

Fénycsövem van még pár, az eddig fogyást tekintve, elég lesz még vagy 15-20 évre...

Köszönöm a segítséget!

2023. szept. 2. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!