Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám egy kb. 4-5 cm...

Hogyan tudnám egy kb. 4-5 cm átmérőjű kb. 180 cm hosszú pirosra festett fenyő zászlórúdról barkács módszerekkel leszedni a festéket csiszolással ?

Figyelt kérdés
Más célra kellene és zavaró a piros szín. Esztergagépem nincs, csak kézifúróm, asztali és kézi szalagcsiszolóm. Esetleg készítenem kellene valami célszerszámot, befogót ?

#csiszolás #fenyő rúd
2023. szept. 12. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha férfi vagy, akkor a fogást már ismered a saját zászlórudad fogdosásából, úgyhogy megmarkolod szépen smirglivel és ledörgölöd róla.
2023. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

ha piros, akkor gondolom zománc, leégetheted hőlégfúvóval.

vagy vágsz egy hosszú smirglicsíkot, ráhajtod a rúdra és elkezded huzigálni oda-vissza, ha az egyik fele megvan, fordítasz a rúdon

2023. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

festékoldót fára nem hiszem hogy jó használni, akkor marad a csiszolás. Vannak jó bérelhető csiszológépek. De van csiszolód akkor tudod mi a módja.

Ha egyszerűsíteni szeretnéd akkor javaslom menj el egy közeli asztalos műhelybe és kérd meg, hogy ők csiszolják le az ipari gépeikkel, vagy akár le is gyalultathatod velük. Pénzbe kerül, de az is ha te csinálod.

Pár éve mi barkácsoltunk asztalt, padot a kertbe és volt ugyan saját eszközünk, de tudtam, hogy azzal sokáig tartana. Elvittem a közeli bútorasztaloshoz és ott méretre vágták nekem a darabokat, nem is kértek érte sokat, pár perc alatt megcsinálták ami nekünk egy fél nap alatt se lett volna készen.

2023. szept. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy itt mindig a legbonyolultabb és legmunkaigényesebb megoldásokat szokták keresni, de én javasolnék egy gyorsabb és egyszerűbbet:

Elmész a boltba és vásárolsz egy festetlen seprűnyelet 600 Ft-ért.

[link]

2023. szept. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1."Ha férfi vagy, akkor a fogást már ismered"


Hidd el, hogy a nők is pont ugyanúgy ismerik ezt a fogást.

:)

2023. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb újat venni.

Amúgy meg 80-as smirgli és a két kezedet használva lecsiszolod róla. Te tudod mennyit ér az időd.

2023. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!