Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 10x10 cmes gerendát milyen...

10x10 cmes gerendát milyen géppel lehet 45°os szögben vágni a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Nézegetem a gérvágókat, körfűrészeket, de ahogy én látom, ezek kb 3-6 cm mélységben tudnak vágni. Persze forgathatom, de azért úgy nehéz pontosat készíteni. Nincs erre egyszerűbb megoldás?

2023. szept. 18. 12:22
 1/6 anonim válasza:
46%
45°-os szögben vágott 10x10 cm-es gerendát legegyszerűbben és precízen egy tárcsás körfűrésszel (cirkuláris körfűrész) lehet vágni. Ezen gépek speciálisan tervezettek a faelemek precíz vágására, és rendelkeznek beállítható vágószögekkel, így könnyedén beállítható a 45°-os szög.
2023. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem. Itt egy marha drága körfűrész:

[link]


És akkor 45°os szögnél azt írja, hogy a vágási mélység 39 mm.


Hogy fogja ez átvágni a 100 mmt?

2023. szept. 18. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok kell? Ha nem akkor vegyél egy gérládát, vagy ha nem találsz megfelelő méretűt akkor csinálj.
2023. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy 20 db.


A gérláda nem lenne rossz, csak kellene valami gép, ami segít utána vágni...

2023. szept. 18. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Egy ilyen kellene neked.


[link]

2023. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Faipari szalagfűrésszel. Valamelyik típus akár 30x30-asat is tud vágni.


Viszont az nem olcsó mulatság és nem éri meg egyet megvenni 20 gerenda miatt. Még talán az is olcsóbb ha elviteted valahova ahol levágják neked.

2023. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!