Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan szerzitek be a barkácso...

Honnan szerzitek be a barkácsoláshoz szükséges faanyagot, deszkákat? (Pl. asztalok, kisebb bútorok elkészítéséhez.)

Figyelt kérdés

A nagyobb áruházak kínálatában általában nem találok nekem megfelelő méretűt (de eddig mindig onnan vettem), a fatelepeken meg úgy látom gyalulatlan fűrészárut adnak (illetve sokszor egyáltalán nincs pontos, tételes lista az elérhető termékekről).


Konkrét példa: 6x12 cm-es, különböző hosszúságú (60-110 cm közötti) deszkákra volt szükségem. Az egyik nagyáruházban vásároltam egy hosszabb darabot és ott méretre vágattam, viszont:

1.) nagyon húzták a szájukat, mert ha jól értettem, általában max 1-2 vágást szoktak kérni az emberek

2.) ráadásul elég rondán vágták a deszkákat, a végek nem szép simák voltak, hanem össze-vissza szálkásak, mintha az utolsó 1-2 mm-en már "letörve" lenne a fa és nem vágva.


Szóval ti pl. a fentieket (6x12 cm-es, különböző hosszúságú deszkák) hol szereznétek be?



2023. szept. 27. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Fatelepeken lehet kérni gyalulást. De! Ki kel tapasztalnod hogy hol adnak jó fát, mert van ahol minden görbe, ill. ázik az esőben...

Egyébiránt ha gyakran végzel famunkákat, érdemes lesz majd egy csomó gépi szerszámot beszerezni. A gyalugép, fűrészgép is ilyen.

6x12-es pallut meg kézzel is simán le tudsz vágni. Körbe kell jelölni hogy merőleges legyen és a vonalat vágd ketté!

2023. szept. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!