Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy érdemes csempébe fúrni...

Hogy érdemes csempébe fúrni ha polcot akarok felrakni?

Figyelt kérdés
Fürdőszobába meg wc-ben akarok polcokat felrakni de az egész le van csempézve.Hogy érdemes fúrni,hogy ne repedjen vagy ilyesmi?

2023. okt. 6. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ütve vagy kalapács fúrással kell kezdeni. Ha átfúrtad a csempét, akkor utána a mögötte lévő anyagot lehet vésőkalapécs módban fúrni ha kell, de óvatosan. Betont csak úgy tudod, üreges kerámiatéglát nem érdemes.
2023. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
49%

Nem szabad ütvefúrni,mert akkor azonnal reped.

Én fém fúrószárral szoktam,ovatosan átfúrni.

Ha beton van mögötte akkor utána rendes betonfúróval folytatom,azt már ütve is akár.

Ha lehet,a fugába fúrj!

2023. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Én a következőképp csinálom:

Bejelölöm a furat helyét

Egy szöget vagy csavart odateszek ék kapaláccsal 1 határozottat ráütök

Ha az előzőtől láthatóan egy pontban lepattant a zománc, akkor fúrógép, Soma fúrás, lassú fordulat

Ha megváltozik a színe a forgácsnak, akkor lehet váltani ütvefúrásra

2023. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Az a határozott szeges csapás fogja repeszteni a csempét, főleg ha mögötte nincs rendesen kitöltve ragasztóval és esetleg egy üregesebb részt ér.
2023. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem erre a célra van hilti szegem.Kicsiket ütögetek rá hogy a zománc lepattanjon.Majd a legkisebb vidia fúróval,ütve kis fordulaton bele fúrok.

Aztán nagyobbal kicsit nagyobb fordulaton érzéssel.Addig cserélgetem a fúrókat amig nem lesz a megfelelő lyuk méret.Még 1 csempe sem repedt meg .

2023. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a fürdőszobában a szakik sima elektromos fúrógéppel tettek fel mindent, sehol nem repedt meg tőle a csempe, csak akkora lyuk lett, ahová beütötték a tipliket.
2023. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én egy sima facsavarral és kalapáccsal szoktam óvatosan lepattintani a zománcot.

de lehet kapni direkt csempéhez való gyémánt fúrószárat is

2023. okt. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elő szoktam fúrni egy kisebb fúrószárral annyira, hogy megpattanjon a zománc és megvezesse a nagyobbat. Utána már simán megy.
2023. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. es 4. Vagyok.

Most furtam fel a furdoben egy radiatort. Siman az sds furoszarral kifurtam es ennyi. Nem kell trukkozni itt szegekkel meg csavarokkal.

Mas lenne ha jarolaprol lenne szo. Ott szenvedosebb, de ott se utogetjuk.

2023. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na most akkor mehet a csempe közepébe is akár vagy leginkább fuga közökbe?
2023. okt. 7. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!