Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » IKEA LACK polc - mekkora...

NeugasShaman kérdése:

IKEA LACK polc - mekkora csavar kell?

Figyelt kérdés

Butának érzem ezt a kérdést és mégsem tudom a választ: mekkora csavart vegyek az IKEA LACK falipolcomhoz? Sehol nem írja egyik doksi sem.


Megvan a fém tartóállvány, amit fel kell fúrni, oké.

Vannak rajta x átmérőjű lyukak (kb. 6-7 mm), oké.

Ez azt jelenti hogy 6 mm tipli kell és 6mm csavar? Téglába fúrnám.


Olyat is hallottam hogy eggyel nagyobb tipli mint lyuk és eggyel nagyobb csavar, mint tipli hogy szoruljon


Köszi!



2023. okt. 28. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Minimum 8-as tipli 40mm csavarral.Ha üreges tégla fal akkor azt külön kell említeni mert más tipuú tipli kell hozzá.
2023. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Woody2 válasza:

#1 8-as dübelek általában 40mm hosszúak, tehát ennél mindenképp hosszabb csavar kell hozzá. Ugyanakkor a hossz nem csak a dübeltől, hanem a rögzítendő műtárgytól is függ.


8-as dübel téglában megtartja a kérdéses polcot, 50mm-es lyukakat kell fúrni. 4,5mm vagy 5mm átmérőjű lencsefejű csavarra lesz szükséged 50mm-es hosszban.

Azt tudnod kell, hogy ezek a lebegő polcok nem alkalmasak túl nagy terhelésre. Nem írtad mekkora a polc, a kisebbiknek sem árt 5-6 csavar, a nagyobb polcnak legalább 8-at adj! Használj minőségi dübeleket, pl Fischer sx4.


10-15kg-nál ne pakolj többet rá és szólj a családnak, hogy ne kapaszkodjanak a polcba!

Láttam többször ezért leszakadt lebegő polcot.


Szóval jól néznek ki ezek a polcok, de én nem javaslom őket, hacsak nem néhány dísztárgy elhelyezése a cél.

2023. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!