Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehetne panelban az...

Mivel lehetne panelban az áthallást minimalizálni ?

Figyelt kérdés

Főleg a beszéd az ami legjobban zavar,kellemes arra kelni,hogy olyan mintha mellettem veszekednének a gyerekükkel..De a sima beszéd is áthallatszik.

Legjobban a WC-ben és a fürdőszobában és a szobákban a radiátornál hallani a legjobban a szomszédokat.


Hol lenne érdemes elkezdni a szigetelést? Ha a radiátor csöveket hőálló hangszigetelő szivaccsal(ha egyáltalán létezik ilyen.) érdemes körbe szigetelni? Vagy csak a sz@rnak adnék pofont vele?


A költözz el,ilyen a panel stb szövegeken kívül jó lenne bármi olyan tipp amivel kicsit élhetőbbé tehetném a helyzetet..



nov. 19. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

pedig a társasház az ilyen


Önts ólmot a füledbe, ha elköltözni nem akarsz:D

nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Gipszkarton előtétfal. 5 cm fém profil, 2 réteg gk. közte lépésálló kőzetgyapot. Körben a fallal-padlóval érintkező részen alátét szivacs. Gondosan, hézagmentesen építve óriási a különbség. Nálunk segített.
nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Erről van szó. Nagyon fontos, hogy a szomszéd fallal ne érintkezzen sehol az előtétfal. Csak alul-felül-oldalt dübelezz. Konnektor se legyen az előtétfalon, semmi nyílás.


[link]

nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

A gipszkartonos "megoldással" dolgozol egy csomót, elköltesz egy csomó pénzt, kisebb lesz a lakásod... És a végeredmény, hogy egy picit halkabban hallod, ahogy veszekednek a gyerekükkel.


Nincsen ilyen megoldás.


Füldugózol vagy megszokod vagy elköltözöl.

nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Társasház az ilyen,talán a tégla egy fokkal jobb.

Hozzá kell szokni,engem csak az zavart ha felettem mászkáltak.

Ezért mikor lakásokat nézegettem, direkt legfelső emeleti lakást választottam.

nov. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

50mm fémprofil, falak padló mentén rezgés csillapító szalag. 50 mm isover aqusto, 2 réteg rigips blue acoustic.

Ha villamos szerelvényeket is szeretnél, akkor 75 mm profil kell.

A fűtéscsövek, fali átvezető védőcsöveibe gyömöszöld bele az isovert.

Ennek az összeállításnak van a legnagyobb hanggátlása.

nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Csendlap. Erre valo. 5* hatekonyabb a gipszkartonnal hangszigetelo szempontbol, bar ara is van. Padlo ala, falra, plafonra is mehet a megfelelo rogzitessel.
nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Gipszkarton nagyon jól hangszigetel, ha betartod a szerelési leírast.
nov. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem, az egyszerű gipszkarton nem hangszigetelő anyag. 2-3 rétegben alkalmazva van valamennyire érezhető hatása, de akkor sem közelíti meg egy dedikált hangszigetelő anyag tulajdonságait (amit elég lehet 1 rétegben felrakni). A rétegrend is fontos, de az alap egy jó hangszigetelő anyag.
nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Gipszkarton és alá 5 cm-es hungarocell.

Ez sokat segít.

nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!