Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt vegyek ?

Milyen láncfűrészt vegyek ?

Figyelt kérdés

Üdv. Láncfűrész vásárlás előtt állok. Ebben szeretnék segítséget, tanácsot, véleményt, ötletet kéni. A fűrész leginkább tűzifa kuglizásra lesz használva. Évente kb. 10-12 m3, ezenkívül néha gallyazás, kis ház körüli munkák, egy-egy fa kivágása (gyümölcsfák). 150000 Ft-ig szánnék rá. Amiket eddig nézegettem EFCO MTH 5600, Oleo-Mac GSH560, Oleo-Mac GS411, Husqvarna 135 Mark II, Husqvarna 435 II,Stihl MS181, Stihl MS211.

Nehéz dönteni, főleg tapasztalat és szakértelem nélkül. Ebben kérnék segítséget, bármilyen egyéb ötletet, típust is szívesen meghallgatok.

Előre is köszönettel.



nov. 21. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem egy gépszerelő ismerősöm azt mondta, hogy vagy Stihlt vegyek, vagy 30.000 Ft körüli kínait 2-3 évente.
nov. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezek közül mindegyik rendben van.

A piacos láncfűrészt kerüld el, mert 1 év után csak a szívás van vele. Nagyon gagyi a belseje.

nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül bármelyiket venném.
nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy Stihl MS170-es van. Hosszú évek óta használom ugyanarra amit leírtál. Az MS180 gondolom ennek az újabb változata, a képek alapján szinte ugyanaz.

Ha vastagabb fákat akarsz vágni akkor vegyél nagyobbat, de átlag tüzifához elég ez a méret is.

nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is stihl van, de nagyon nehéz berántani indításkor. Utána már nincs gond vele, de a berántás egy rémálom. Vittem már szervizbe emiatt, azt mondták, tökéletes a gép. Hát... no komment.
nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól csinálod a berántást? Szivató?

Vagy csak gyenge vagy?

nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyenge vagyok.
nov. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Szerintem jó láncfűrészre is :)


https://www.youtube.com/watch?v=2PZslAl6pJ0

nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8, köszi a videót :)
nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
10-12 m3 elég sok. Az a gond hogy a márkás is széthullik ha nem arra van használva amire való. Azt akarom mondani gallyazó fűrész nem jó tüzifához . Husqvarnába azt monda a szervizesük 450 es alatt ne is vegyek mert hosszú távon nem fogják bírni. Én is évi 10 m3-re vettem
nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!