Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szennyvízszivattyú miért nem...

Szennyvízszivattyú miért nem veszi fel a szennyvizet az aknából?

Figyelt kérdés
Einhell GC-DP 3730-as szennyvízszivattyú. Nyáron vettem, és semmi gond nem volt vele, de most hiába próbálkozom vele, nem szívja ki a szennyvizet. Ha leveszem a slagot róla, akkor nyomja mint az állat, de ha rárakom, akkor semmi. Raktam rá egy kb 4 métereset próbaképp, amibe tuti semmi dugulás nincs, de abba se nyomja fel. Az aknába kb két méter mélyen kezdődik a szennyvíz, és kb másfél méterre engedtem bele a szennyvízbe a szivattyút, meg próbálkoztam több mélységben is, de nem nyomja fel a slagba.

nov. 26. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet nagyon sűrű a cucc, vagy szimplán csak elkopott a járókereke.

Esetleg egy nagyobb átmérőjű csővel is érdemes megpróbálni, ha az sem, akkor járókerék baj lesz.

nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy terhelésnél nem is forog a lapát.
nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát elég érdekes lett a dolog. Annyi történt hogy a tömlőcsatlakozótól kb 20 centire beraktam egy sima csatlakozót, aztán tovább az eddig is használt tömlőt, és azóta tökéletesen működik. A korábbi szivattyún is így volt, de azt nem én használtam, de aztán gondoltam megpróbálom. Lehet hogy nyáron nem számított, de most ebbe a hidegbe nagyobb a víz sűrűsége, aztán a szűkebb lyukon talán nagyobb erővel tudja felnyomni? Lehet hogy a nagyobb sűrűségű víznél nem tudja azt a teljesítményt, amennyit írtak?
nov. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!