Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az örök kérdés. Gépparkot...

Az örök kérdés. Gépparkot szeretnék bővíteni, főleg otthoni barkácsolásra milyen akkus/vezetékes gépeket válasszak, illetve milyen szerszám elengedhetetlen? Makita, zöld/kék Bosch, Hikoki, Einhell, DeWalt, Metabo? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Nem a megélhetésem múlik rajta, csak otthoni javításokra szeretnék egy jó befektetést, illetve néha a barátokhoz, ismerősökhöz elmenni.

Barátnőmmel a családi házból költöztünk el panelba, egyelőre egy gagyi Black&Decker akkus csavarozóm van, amivel gipszkartonoztam, azóta kotyog a motorja és a tokmány is üt, ez egyértelműen egy alsópolcos olcsó kis vacak. A sort bővíti egy Makita 4329 dekopír, egy HS7611 kézi körfűrész és egy Bosch GBH 220 fúrókalapács, tehát a nagy márkáknak az olcsóbb verziója. Akkus termékcsalád mellett még nem döntöttem, de nekem kb ennyi tudásom van az alábbiakról:


-Tetszik a Bosch brushless motoros csavarozója és hogy több méretben lehet venni akksikat, meg hogy a sarki Obiban is lehet hozzá kapni kiegészítőket, biteket, fúrószárakat, bár a zöld gépek inkább játékokra hasonlítanak

-A Makita nem véletlenül ekkora cég, a két fűrészemmel meg vagyok elégedve és tetszik a japán tervezés, még ha román kivitelezés is

-A Hikokiról nem tudok semmit, csak hogy rossz a szerviz

-Az Einhell érdekes, mert senkit nem ismerek, aki használná. Tetszik a felhozatal, de még rendes értékelést sem tudtam róluk találni azon kívül, hogy picit gyengék és néha letilt a motor.

-DeWalt gépeket egy helyen árulnak és bár minden amerikai DIY csatorna használ belőlük legalább hatot, itthon párszor ha láttam

-Metabo gépből csak a 12 voltossal találkoztam a cégnél a villanyszerelőknél, de nagyon úgy tűnt, mintha egy kis extra ráfordításért már vehettek volna kék Boscht


Ryobival nem találkoztam, a Milwaukee nekem autószerelős téma és drága, a Hilti túl profi gép, a Parkside-ban pedig nem bízom, még ha van is rá 3 év garancia.



nov. 28. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Kb mindegy. Amelyiknek tetszik a színe. Ugyanabban az árkategóriában kb ugyanazt a minőséget kapod és kb ugyanazt a funkcionalitást, stb.

A lényeg, hogy egyfélét vegyél!

Mert akkor egyféle akkumulátoraid lesznek. Nem kell 8 féle töltő, 8 féle akkumulátor.

Nálunk voltak nemrég mesterek. Parkside gépeik voltak. (Fekete) Dicsérték hogy árához képest tök jók.

nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qkker1 ***** válasza:
58%

"Parkside-ban pedig nem bízom, még ha van is rá 3 év garancia."


5 év az 3.

Tökéletesen jó otthonra, és az építőipart is egész jól bírja!

nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem zöld Bosch-ból jött össze sok gép, de mind vezetékes mert van amit ritkán használok ezért fölösleges az akksi, csak állásában tönkre megy, gyengül a teljesítménye, igaz kényelmesebb de ha dolgozni akarok komolyabban néha akkor kell a két akksi és sokszor csak egyet adnak a géphez, vagy újabban már egyet sem.

De bocsi van egy pici csavarozó akksi gépem, az mindig a lakásban van, nem sok helyet foglal, a vezetések meg el vannak a fűtetlen műhelyben.

nov. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha új gépet veszek, az rendszerint Makita. Van Bosch fúrógépem, kb. 5éves de már üt a tokmány. Gyenge az anyaghasználat, műanyag az egész. Csapágyat is csak egy 2mm vastag fémlemez tartja... Ezeréves Black&Decker százszor jobb. Meg mondják azt is hogy régebben a Bosch is jobb volt. Dewalt, Hikoki valószinüleg jobb félék, iparosokat láttam hogy használják.

Nehéz igazából megitélni, nem látsz a gép belsejébe, bár vannak árulkodó jelek. Ha műanyag az egész gép, akkor a belsejében se sok fém van. Ha túl könnyű, akkor megintcsak kispórolták az anyagot. De ha pl. látod kívűlről hogy van egy fém hajtóműház, akkor az jobb fajta gép. De az lenne jó, ha az áruházakban lenne mindenből egy szétbontott, kibelezett példány, látnád a belét, nem zsákbamacska lenne.

nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Nekem 5 éves Makita és Hikoki gépeim vannak, és fogalmam sincs milyen a szervízük.
nov. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Fekete parside, dedra.

Hobbi célra tökéletes.

nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper, nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
dec. 19. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!