Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kéziszerszámokat vennék....

Kéziszerszámokat vennék. Melyik márka jobb? Milwauke, king tony, fortum

Figyelt kérdés
Nem ipari célra használnám, de elég lehet akár egy csavar is ahhoz, hogy a gyenge minőség tönkre menjen. Most perpillanat imbuszkulcsra lenne égetően szükségem a porlsztó kiszedéséhez.

nov. 30. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy imbuszkulccsal nemigen tudsz mellényúlni, vegyél valami közepes árfekvésűt, de a vége ha lehet ilyen legyen:


[link]

nov. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valójában mindegy. Imbuszból még a Lidlis Parkside is inkább törik minthogy görbülne. Legutóbb egy Ducato ajtózsanér csavarjába beletört két noname imbusz fejem is. Vettem egy Yato-t, az meg letépte a csavar fejét. Szóval, akár az is jó lehet, de pl nekem a lambdaszonda kulcsuk az első használatnál szétnyílt.

Amire tutit merek mondani az a Beta, de ez már nem barkács kategória.

nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inkább a szerszám legyen erősebb, mint a csavar. Gagyi kategóriából van tapasztalatom.
nov. 30. 16:10
 4/9 anonim ***** válasza:

"Inkább a szerszám legyen erősebb, mint a csavar."


Ez így van, de pont az a hátulütője a nem profi szerszámnak, hogy nem tudod melyik a gyenge pontja. Ezért jóval olcsóbb mint egy ipari felhasználásra tervezett cucc.

nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A felsoroltak közül melyik jobb?
nov. 30. 18:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a Würth-öt és a Knipex-et javaslom. Bár imbuszkulcsból nekem épp Kingtony van, az is jó.

Szerencsére imbuszkulcsból nehéz melléfogni, mert adott a szabvány méret és vasból van az egész. Bár lehet hogy valaki majd kitalálja hogy gyártsák műanyagból. Elvégre tolómérő is létezik műanyagból...

Ha van már műanyag vagy gumi egy szerszámon akkor ezek a gyengepontok, pl. fogók nyele. Az olcsó Hans fogó markolata néhány használat után leválik. Meg egyébként a gagyi szerszámoké. Vagy össze-vissza forog rajta, és vizhólyagos a kezed amire betonvasszereléshez a kétszázadik kötöződrótot levágod, megtekered. Knipex fogónál ez nem történhet meg.

A másik tipikus silányság, amikor anyagminőségen spórolnak, mert ugye az acélnak is vannak minőségi/szilárdsági osztályai, szabvány szerint.

Lehet nagyon szép, dizájnos egy szerszám, de mit sem ér ha a harapófogó éle benyalódik az ötödik vágás/szegkihúzás után.

Szóval ezek kukák. És számtalan példa van. Lemez blankolófogó, nyeklik-nyaklik, a tervezés megközelítése is rossz...

Amondó vagyok, inkább kevesebb, de minőségi szerszámot vegyél. Kecsegtető a 400ft-os Parkside csavarhúzó. Második ajtót mikor csavaroztam le a konyhakredencről, be is nyalódott. mert ennyit ér. Ami olcsó az valójában drágább mert megy a szemétbe.

nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A felsoroltak közül melyik jobb?"

Csak a Fortum-al van tapasztalatom és abból is csak egy légkulccsal, de az messze nem hozza azt ami rá van írva.

nov. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Format Plus imbusz készletei elég jók, én még nem tudtam eltörni.


Ezek a típusok:

[link]


[link]


Egyébként meg venni kell egy Kong Tony, Jonnesway, hasonló minőségű gépi CrMo készletet fél colos négyszög hajtással, és mint egy rátűzőkulcsot használhatod. Sosem fog eltörni.

dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Illetve még ez is jó lehet:

[link]


Van ugyan ilyen 40 darabos készlet king tonyból, yatoból is.

dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!