Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel és hogyan tudnám szigete...

Mivel és hogyan tudnám szigetelni a vegyestüzelésű kazánomat?

Figyelt kérdés
Azért lenne rá szükség, mert ha a gázkazánnal fűtök, akkor sok hőt ad le fölöslegesen a vegyestüzelésű. Úgy lett kiépítve a rendszer, hogy nem tudom kiiktatni a vegyestüzelésűt. Lemezkazán.

dec. 7. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha gázkazánnal fűtesz akkor milyen hőt ad le feleslegesen a vegyestüzelésű kazánod ami nem is működik éppen?

Már miért ne tudnád kiiktatni?

dec. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor olyan rendszered van ahol a vegyes tüzelésű kazánban is forgatja a vizet direktbe van kötve azért .

kazánt szigetelheted alukasírozott dróthálós kőzetgyapot paplan 5 cm már hatásos vagy szendvicspanel-el is lehet .

dec. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém kőzetgyapottal van, de ami fontosabb: szereltettem egy csapot a rámenő vízvezetékre, így ki tudom iktatni, ha nem használom. Ajánlom neked is.
dec. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kéne a hőcserélő a két kazán közé!

Kasírozott kőzetgyapot, alu szalag, kötöző drót

dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kőzetgyapot, kötöző drót.


De tényleg rakj be csapot, ez egy 1 órás meló.

dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre a problémára nem az a megoldás, hogy szigeteljük a kazánt, hanem az hogy rendesen bekötjük visszapó szeleppel, hidraulikus váltóval. Így amikor a gázkazán működik, nem keringeti be a vizet a vegyesbe.

Amúgy nem kell megijedni tőle, ez egy nagyon alap feladat egy igazi fűtés szerelőnek.

dec. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Vagy pont jó így ahogy van. Én most tetetek be egy vízteres kályhát a gázkazán mellé. Mondtam a szerelőnek, hogy nem lez kifizetve ha ilyen, olyan szelepeket tesz be! Nem hiányzik, hogy beálljon a szelep
dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig nem úgy működik ahogy kéne, egyértelműen a szerelő lesz a hülye :)))
dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kb mindegy mivel szigeteled, a kémény huzata ugyanúgy hűteni fogja. Ahogy fentebb írták le kell választani.
dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! :)2-es: így van.
dec. 8. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!