Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Gedore és a Gedore Red...

A Gedore és a Gedore Red szerszámok között van különbség minőségre?

Figyelt kérdés

dec. 15. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A kék az "ipari" felhasználást célozza meg. A piros lakossági.

Mindegyik jó drága.


Nekem pár szerszámom van ebből a típusból.

dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De minőség is.
dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Gedore az ipari minőség, abból is a legjobbak között van. A Red pedig egy középkategóriás termék, kb. mint a BGS Technic, Jonnesway, King Tony. A Red is kielégíti a legtöbb felhasználói igényt, inkább úgy különböztetném meg a kettőt, hogy a normál Gedore vásárlását csak nagyon extrém terhelés és hosszú távú befektetés esetén célszerű megvenni. Mit tudom én, ha van egy kamion vagy földmunkagép szerelő műhelyed, ahol rendszeresen évek, évtizedek óta berohadt csavarokat, elemeket kell bontani. Egy gépgyártó tevékenységhez már nem feltétlenül indokolt, mert ott ugye új gépelemeket, kötéseket szerelnek össze, nincs extrém terhelés. Maximum nyomatékkulcsaikra érdemes költeni, ahol naponta több 100 csavart kell nagy pontossággal meghúzni. De ez sem autóipari felhasználás.

Személyautóhoz szerintem fölösleges a Gedore, nincsenek akkora nyomatékok meg csavarméretek ami indokolja, még lazításnál sem. A Red is elegendő, de az meg túlárazott. Viszont a nyomatékkulcsaik egész jók. Általánosságban a BGS-t vagy King Tonyt ajánlom a Gedore Red helyett, mert a legtöbb cuccuk olcsóbb.

dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!