Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan / Milyen tárggyal...

Hogyan / Milyen tárggyal lehetne 2 ponyvát hézagmentesen összeilleszteni úgy, hogy kibírjon terhelést?

Figyelt kérdés

Varrás és ragasztás ki van zárva.


Irat csipesz (másnéven binder csipesz) meglehetősen drága erre a célra, mert 20 méternyi anyagot kellene összesen összeilleszteni. Ahhoz pedig, hogy megfelelő legyen az összeillesztés, nagyjából 10 cm-enként kellene egy csipeszt tenni. 2000 / 10 = 200 / 12 (ugyanis 12-es kiszerelésekben árulják őket) = 17 doboz. Ami méretben is megfelelne, az 600 Ft-ba kerül. Tehát az összeillesztés 10.200 Ft lenne. Egyrészt ennyit nem akarok kiadni értük, másrészt pedig nem áll ellene a nedvességnek, hanem rozsdásodik. Így pedig idővel valószínűleg kárt fog okozni a ponyvákban. Ezt viszont nem szeretném, mert ezek a ponyvák drágák (lennének - ugyanis még nincsenek megvásárolva; olcsóbbak nem felelnek meg).


Előre is köszönöm a gondolatokat!



dec. 21. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha terhelést is ki kell bírnia és ekkora méretről van szó akkor vagy egyben kell elkészíteni vagy a darabokat össze kell varrni, ragasztani.

Semmi mással nem tudod biztosítani, hogy hézagmentes legyen, erős és a nedvességnek is ellenálljon.

Még esetleg a varázslatot tudom elképzelni, ha ismert hozzá elég képzett varázslót vagy boszorkányt akkor azt keresd fel az ügyben!

dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ringlit (ponyvakarika) raksz bele és kötéllel összefűzöd.
dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Összehegeszted vasalóval. Vasaló alá tegyèl celofánt.
dec. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Kétkomponensű ragasztóval kell összeragasztani.
dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszaitokat!


4-es! Miért jó a kétkomponensű ragasztó?

dec. 24. 10:22
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
#5 Az a legerősebb, legtartósabb ragasztóféleség szerintem. A két komponens keverése után indul be az a kémiai folyamat aminek utána az erős, stabil ragasztó hatását köszönheti. Ami már eleve kész ragasztó, abban általában olyan oldószer van aminek el kell párolognia és nem ad így ugyanolyan jó hatást. Azok is lehetnek nagyon jó ragasztók és lehet hogy a célnak jobbak, ezt nem tudom. (nem 4-es voltam)
dec. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megértettem. Köszönöm szépen a válaszodat!
dec. 24. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!