Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha bojler vízcsövet földgáz...

Ha bojler vízcsövet földgáz csővel helyettesítem lehet baj? Sajnos tönkrement a bojler melegvíz részén lévő cső. Szerelők nem érnek rá és zárva minden bolt. Fürdeni meg egyéb dologhoz pedig kellene a melegvíz.

Figyelt kérdés

dec. 24. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb ideiglenes megoldásnak tákolnám rá. A vízhez gumicső kell, ami bírja a nyomást. Nem tudom feltűnt-e már, de ha lehúzod a klotyót, akkor ugrik egyet a cső a hirtelen nyomásváltozástól. Ezt a gázcső nem tudja elviselni.
dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen csak ideiglenesen szándékozom. Illetve 6 bar van írva a gázcsőre azért is mertem. Leghamarabb 27-én nyitnak boltok :(
dec. 24. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
semmi majré...ezek túl vannnak biztosítva! Bátran használd a gázcsövet.
dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a gázcső ilyan szinten túl van méretezve, hogy kizárt, hogy ne bírjon ki pár napot. ha 6 bart írnak rá, az mindent is kibír addig.

Ha nagyon tutira akarsz menni, mindig zárd el a bojler bemenőjét fürdés meg mosogatás után. És aztán azt is cseréld a melegoldalival együtt.

dec. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen próbáljuk minél kevesebbet használni! Sajnos ez a fodrott típusú bekötőcső 2 hónapnál többet valamiért nem bírt eddig. 60 fokos melegvíz nyomást nem bírja és a fém része mögött állandóan spriccel a víz. Bojler szerelők ajánlották és cserélték mindig.
dec. 24. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Vegyél nyujtható bekötőcsövet, pont olyan mint a sárga gázcső, csak vízhet való. A gumicső nem bírja a melegvizet, bár a 2 hónap akkor is durván kevés
dec. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom amiket előttem javasoltak, csak egy megjegyzés: melegíthetsz vizet külön a konyhában is a fürdéshez, mosáshoz lábasban vagy vízforralóban. Két napot meg lehet oldani úgy, hogy külön melegítesz vizet és azzal mosakszol le, magadra öntögetve egy pohárral vagy hasonlóval zuhanyzás helyett. Nem biztos hogy megéri ilyen miatt kockáztatni, hogy esetleg úgy megsérül a bojlered, hogy aztán tényleg nem tudod majd használni.
dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen volt hozzá hosszabb fém nyújtható cső. Nagyon sípolt használat közben. Kötegelő segített csak. Kidobták az új szerelők. A bojler fektetve van nem tudom mi baj lehet belőle. Igen valóban megoldás a forralt víz csak a fürdés mellett másra is van használva és nem mindig lett volna rá időnk melegítgetni a vendégeknek is.
dec. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!