Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb zománcfesték...

Melyik a legjobb zománcfesték csövek és ablakkeret festésre?

Figyelt kérdés
"Stabil" nevű fehér zománcfestéket vettem, hogy lefessem a régi ablakkereteket és gázcsöveket, de pár hónap múlva elkezdett lesárgulni...

jan. 10. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem elég egy rétegben kenni, 2-3 réteg kell. Vagy attól sárgul mert átüt ami alatta van, vagy attól hogy rásüt a nap.

Megjegyzem, én sárgára festeném mert az a gáz hivatalos színe, bár magánlakásban nem kötelező, de legalább a szinváltozás sem látszik.

jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg ugye elvileg a régi festéket teljesen el kéne távolítani. Tehát fa ablakkeretről lekaparni a régi festéket, simára csiszolni, 2rétegben alapozni, és csak utána jöhet a festés. Persze ma már senki nem csinálja, nagy meló, egyszerűbb az ablakcsere műanyagra, azt festeni sem kell (persze az is sárgul majd, mert kevés műanyag van ami az UV fényt bírja, és mégkevesebb ablak aminek az anyaga UV álló...)
jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 réteget festettem rá, az alapozás ugyan nem volt meg de a festéket is teljesen leszedtem, ami előtte rajta volt.
jan. 10. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A radiátorzománc kevésbé sárgul.
jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!