Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakás elosztó esetén a nappali...

Lakás elosztó esetén a nappali és vezérelt áramot be lehet tenni egy elosztódobozba, vagy külön kell? Hány modulos a "leghosszabb" falon kívüli elosztódoboz, amelyben egy sorban vannak a kismegszakítók, nem egymás alatt?

Figyelt kérdés

Lakás elosztó esetén a nappali és vezérelt áramot be lehet tenni egy elosztódobozba, vagy külön kell? Hány modulos a "leghosszabb" falon kívüli elosztódoboz, amelyben egy sorban vannak a kismegszakítók, nem egymás alatt?


Jelenleg két külön doboz van egymás mellett, a nappali 1F 4db kismegszakítót tartalmaz, a vezérelt 3F 7db modult.


jan. 15. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Be lehet rakni. Kapsz 18 modulos 1 soros dobozt is, abba minimalis tartalekkal elfersz ha felraksz 2 avk-t is.
jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet függ a szolgáltatótól is, de E-on területen megkövetelik azt, hogy külön elosztókba érkezzenek ezek. Azaz pl. nem csak a vezérelt áramnak, de a H tarifának is külön elosztót kell felrakni. Persze ezt akkor követelik meg, amikor át kell venniük egy mérési helyet, értsd ha pl. új mérési hely kerül kialakításra, legyen szó akár csak arról, hogy új mérőóraszekrényt tetetsz be (mert pl. ampert bővítenél), akkor jogukban áll ezt ellenőrizni. Tehát nem arról van szó, hogy feltétlen ellenőrzik is ezt ilyen esetben, de megtehetik. Miután átvették, már nem szokás ezt a későbbiekben akár szúrópróba szerűen ellenőrizni (mert nem érnek rá ilyen hülyeségre), maximum olyan esetben teszik ezt meg, ha rendellenességet tapasztalnak, pl. hirtelen túlságosan megnövekedik a fogyasztásod valamelyik kedvezményes tarifával rendelkező órán, de azért ezt sem kell baromira szigorúnak elképzelni, itt is van bőven egy tűrés éjszakai áram esetén, mivel a túlságosan elvízkövesedett bojlerek jóval többet fogyasztanak, H tarifánál azonban ennél konkrétabb tud lenni a dolog számukra is, hisz kötelező leadni a fogyasztók adatait, abból tudnak számolni elméleti max. fogyasztást, s ha azt léped át, akkor már azonnal gyanús vagy. Ekkor feltételezik a lopást, az áramkommandó ellenőrzi.
jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Okés, akkor lehet meghagyom a két külön dobozt. A vezérelten hőtárolós kályhám van és villanyboylerem.


Már volt olyan, hogy felhívtak itt Eon területen azzal kapcsolatban, hogy átállok-e csekkes fizetésről digitális számlára? És amikor ezt megbeszéltük a telefonban, utána még megkérdezte a hölgy (kicsit sem volt gyanús...), hogy pontosan milyen eszközeim vannak vezérelten? :) Elmondtam neki, de azt mondtam, hogy az egyes fogyasztóknál a kW értékeket nem tudom. :)


Apropó, ha már járatosnak tűnsz vezérelt témában, kérdeznék ezzel kapcsolatban: Ebben a lakásban réges-rég tök szabályosan építették ki a vezérelt ágon lévő eszközöket. Mintaszerű volt a hőtárolós kályhák bekötése, minden, ahogy a nagy könyvben meg van írva, szabályosan.

Azonban én a két hőtárolós kályhám közül a nagyobbik szobában lévőt kikötöttem, és eladtam, a helyére nappali áramról működő klímát tettem. A H tarifával nem akartam vacakolni, mert akkor a szabványosítás is egy rakás pénz, soha nem fog visszajönni a különbözet abban a 2-3 évben, amíg még itt lakom. Mindössze kb. 500kWh-t fogyasztott a klíma egy év alatt hűtéssel, fűtéssel.


Vajon a kezdetekben a szolgáltatónál nyilván volt tartva, hogy milyen eszközeim vannak vezérelten, és a módosítást (egyik kályha kikötése) be kell jelenteni?

Mert most azt láthatják a központban, hogy a vezérelt fogyasztásom a felére esett vissza (egyik hőtárolóst eladtam), viszont a nappali áramon a fogyasztásom nőtt a klímahasználat miatt.


Nem hiszem, hogy ebben lehet bármi szabálytalan, de sohasem lehet tudni.

jan. 16. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetekben, (és a hőtárolós kályhából kiindulva ez nem mostanában volt) biztos, hogy nem tartotta nyilván, hogy milyen készülékek vannak éjszakain ill. azoknak mennyi az össz. fogyasztása. Nem gondolom, hogy bekell jelentened, bár a drasztikus fogyasztáscsökkenés is lehet gyanús, de jelenleg nem gondolom, hogy még ilyennel is foglalkoznak (konkrétan katasztrófa van minden szolgáltatónál, annyi a meló és olyan kevés a melós). Szabálytalan nem lehet semmiképpen sem, hogy kikötötted, az a te ügyed, megteheted.

Egyetlen klímával nem hogy 2-3 év alatt, kb. a büdös életben soha vissza nem jön a H tarifával megspórolt különbözetből a szabványosítás ára!

jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!