Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házi vízmű,teljesen új felterm...

Házi vízmű,teljesen új feltermeli 3 bar-ra a nyomást,majd szépen lassan leejti 1.5 bárra és bekapcsol. kb 1 percenként.Vizhasználat nélkül. Milyen hibára utal ez?

Figyelt kérdés

febr. 1. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Valahól elengedi a nyomást, jó eséllyel a gép vissza engedi a kutba.
febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem zár jól a lábszelep.
febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy szelep a szivattyúslag végén ami elvileg megakadályozza a visszaáramlást.
febr. 1. 20:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"szelep a szivattyúslag végén"

Az a lábszelep, esetleg visszacsapó szelep - szűrőkosár nélkül...

De elég, ha a slagod, mert ezek szerint tömlőt használsz. Valahol kicsit kivan repedve...

febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vagy a szívóslag lyukas vagy a szívóslag végén lévő lábszelep nem zár jól. Azért ezt nem bonyolult ellenőrizni, miután felpumpált 3.5 barra, kapcsold le a házivízművet, és húzd ki a szívóslagot a felszínre, látni fogod hol engedi el a nyomást. Ildomos egyébként két szelepet használni, egyiket a slag egyik végén, másikat annak bekötésipontjánál (a másik végén).


Én is szívok egy ideje egy házivízművel, felteszem itt a kérdést, ha már ez a téma...

Az én problémám az, hogy a házivízművet ha beüzemelem felnyomja a nyomást a beállított értékre, ami 3.5bar, és úgy van beállítva, hogy közel 2 baron kapcsol be, 3.5baron ki. Tök jól működik, semmi probléma nincs vele, eltelik pár nap, esetleg pár hét és egyszer csak annyi történik, hogy csak erre a beállított, azonban alsó értékig, azaz 2 barig nyomja meg a tartályt, és ki-be kapcsol a szerencsétlen, amint megnyitom a csapot. Azaz 2 barnal leáll, 1.9-1.8barnal bekapcsol. Tehát az alsó értéket azt tartja, de a felső értéket valamiért nem akarja tartani, nem nyomja meg 3.5barra, lekapcsol 2 barnal. Ilyenkor ha elengedem belőle teljesen a nyomást és kiengedem teljesen a tartályból is a vizet (az alsó zárósapkán keresztül), akkor ismét működik normálisan pár napig. Relatíve új házivízmű, Metabo, tavaly vettem. Nem gondolnám, hogy a nyomáskapcsoló a hibás, hisz ha az lenne, akkor nem oldaná meg a problémát ez, hogy leengedem a vizet majd újratöltöm a rendszert. Szelep nem lehet probléma, mert ilyenkor a 2 bart tudja tartani több nap elteltével is, és a 3.5bart is tudja (ha éppen jól működik). Egyszerűen nem tudok rájönni és ráadásul a múlthéten ugyanezzel a jelenséggel találkoztam egy helyen, ahol dolgoztam, pont ugyanez volt a probléma. Bárkinek ötlete?

febr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5. Akkor a tartályból engedd ki a vizet és levegővel fujtasd fel.

Lehet nincs benne víz de azt akkor is nézd meg és ha van borítsd ki belőle.

febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

* vagy először csak áramtalanítsd , majd nyisd ki a csapot és hadd jöjjön ki a víz mind.

Majd zárd el a vizcsapot és úgy nyomasd fel levegővel 2 barra kb. AZtán rá az áramot és jónak kell lenni.

febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De mit nyomjak meg levegővel? Ez egy olyan tartály, amiben van légkamra (egy "lufi") annak nincs baja, mert ha volna, nem tudna 3.5 bar nyomást úgy csinálni, hogy az fokozatosan essen 2 bar-ig, majd ismét feltudja tolni 3.5bar-ra. Itt a tartályba nem szükséges levegő, mert a levegő, ami a nyomást csinálja el van különítve ezzel a "lufival". Az a baj, hogy valamikor jól működik, valamikor nem. Okát nem tudom, ahogy azt se, miért áll be ez az állapot, hogy nem jól működik. Nincs állandóan használva, ez egy hétvégi házban van. Nem szoktam ott akár 1 hetet tartózkodni, hogy megfigyeljem, jelentkezik-e ez a hiba akkor, ha állandó használatban van. Ott, (egy ismerősnél) ahol ugyanezt a hibát tapasztaltam, ott viszont napi használatban van a házivízmű és nála is megoldotta ez a problémát, hogy leengedtem teljesen a vizet a tartályból, azaz a leengedő csapot is kinyitottam, majd ismét megnyomtuk vízzel. Tavasztól leszek kint, arra gondoltam, hogy más nem, akkor az lesz, hogy amikor eljövök, lekapcsolom a hvm-et és elengedem a nyomást, meglátom, úgy jó-e, de ismervén magamat, tutira lesz olyan, hogy ezt elfogom felejteni, jobb volna, ha nem kellene ezt elvégezni minden ott töltött nap végén.
febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van az oldalán egy tűszelep amit kompresszorral kell felnyomni.

Pedig a leírásában is benne van hogy levegővel felkell nyomatni.

Érted ezt???

Csináld meg és aztán nézd meg.

febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Így már értem, igen, hogyne! És ezt nyomjam meg 2 barral? Nem rosszból, de ha ez volna az oka, akkor hogy lehetséges, hogy néha működik, néha nem...? Mindegy, megpróbálom attól függetlenül, köszi.
febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!