Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez jó késélező?

Ez jó késélező?

Figyelt kérdés
febr. 19. 21:36
 1/7 A kérdező kommentje:
febr. 19. 21:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanultam hogy a korongnak a vágóéllel szemben kell forognia. A képen látható kettőskúpos kialakítás ez alígha biztosítja. Ezek után döntse el mindenki maga, hogy jó-e vagy nem-e...
febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyenem, kaptam, de nem jó semmire ha normálisan akarsz èlezni.

Először is többféle èltipus van, van amihez apszolute nem jó. Kès èlszöge is adott, ami itt szintèn nem valósul meg, mert behúzza a kèst rugó ellenèbe; ès az èlszög sem jó. Nembeszelve a korong durvaságáról.

febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima kètoldalas követ vegyèl, sokszor van hozzá a 10-15 fokos tartást segítő műanyag szögtartó is. 400 as jó a sèrükt pengèhez, 600 as az èletlen kèshez az 100 környèkivel pedig a fenèst lehet sorjázni, anyagot simáva tenni, a vègső èlt kialakítani.
febr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinézetre nem túl jó, szerintem megeszi a kést.
febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Fenőkő, az a jó.
febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Paczalos István ***** válasza:

Csak akkor jó késhez, ha 15 foknál kisebb a pengeél bezárt szöge. Nekem ez van, 3 éve berugáztam egy ilyenre, és megvettem hozzá az 1000-1500-3000 és az 5000-es olajos követ is. A késeket ezzel fenem meg, gyakorlatilag élesebbek a borotvánál. A linken egy hasonlót látsz.


[link]

febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!