Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gardrób falhoz rögzítésénél...

Gardrób falhoz rögzítésénél közvetlen a téglába kell fúrni vagy lehet lécet rögzíteni és abba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Éppen kutatómunkát végzek a gardróbom beépítéséhez. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.


A tervem, hogy Ikea Platsa gardóbot építek be, ami a plafonig fog érni (320 cm magas lesz a szekrény + 10 cm alapzat + plafonig díszléc). Ez 12 szekrényből fog összeállni, ez összesen 24 befúrt lyukat jelentene, ami szerintem rengeteg.


Arra gondoltam, hogy vastagabb léceket rögzítenék a falhoz vízszintesen (3-4 helyen), majd abba mennének bele a gardóbot rögzítő csavarok. Oldalt persze mdf-el rejtem el a hézagot.


A fal tégla szerintem.


Ez így ok szerintetek? Hogyan kellene ezt rendesen, biztonságosan csinálni? Nincs férfi (vagy nő) a családban aki értene ilyesmihez, szóval nem tudom hülyeség-e, amit kitaláltam.



febr. 26. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
En a parkettaszegely miatt lecet furtam fel es abba rogzitettem, boven eleg ahhoz hogy ne tudjon eldolni a szekreny ha kinyitod az ajtot vagy kihuzod a fiokot. Arra kell figyelni hogy a falnak megfelelo tipusu es hosszusagu tiplit (meg belevalo csavart) valassz, de pl. a Fischer Duopower szinte barmibe jo.
febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tökèletes lesz
febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szekrény mögött és mellett szedd fel a szegélylécet, ha van, és told neki a falnak a szekrény hátulját. Oldalt pedig el kell hagyni a takaró léc miatt, már ha számoltál vele. A takaró lécekkel lehet eltüntetn a falak hullámosságát, de ehhez kézi gyalu fog kelleni. függőleges, párhuzamos, vízszintes fal/mennezet/padló nem létezik az építő iparban, csak annak látszik!

45+ cm mély szekrényeket nem kell falhoz rögzíteni, mert megáll magától is. Egymáshoz kell csavarozni az elemeket, érintkező felületenként 4-6 csavar. Ha nem adtak hozzá csavart akkor 3,5x33 forgácslap csavar, ha 18 mm a bútorlap. Ha ennél vékonyabb értelem szerűen rövidebb csavar kell. Csavar takaró matricával eltünteted a nyomokat.

Érdemes a polc helyén csavarozni, és a kivetőpánt előtt közvetlenűl, így nem fog látszani.

Ha nem állítható az alsó szekrények lába ki kell cserélni állíthatóra, bútor szerelvény boltba adnak hozzá. Csak így lehet normálisan billegés mentesen vízszintbe és függőlegesbe állítani.


Ha nagyon oda akarod csavarozni a falhoz, akkor használj ikea füleket, külön kell venni bútor vasalat boltban, 3x16 csavarral rögzítheted. 6x80 állvány csavar fog kelleni a falhoz való rögzítéshez, a tipli fajtáját a fal anyaga határozza meg, de a fishert használd. ~ méterenként bőven elegendő 1x rögzíteni, de ezt szekrény úgy is kiadja. Az ikea fület 10-15 cm-vel lejjebb rögzítsd, mint a szekrény felső vizszintes lapja van, ~ 180-240 cm között, felette és alatta felesleges.


(Asztalos is megcsinálja valószínűleg ennyiből, beszerelve)

febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Azért egy szekrény nem dől el ha kinyitod az ajtót, vagy kihúzod a fiókot.

Főleg ha plafonig ér.

febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
#4 de. Nincs semmi sulya mert ureges fakeretes furnerlapbol meg papirbol van, ha telepakolod a fiokot es kihuzod, siman megborul.
febr. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5., láttál már plafonig érő szekrényt? És láttál már boruló szekrényt, vagy legalább el tudod képzelni? Ha borul, az egyik felső éle elindul felfelé. Ha viszont a plafonig ér, nem tud elindulni felfelé az a bizonyos él, vagyis nem tud borulni a szekrény, mert a plafon megtartja.
márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!