Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek megépíthető ez a...

Szerintetek megépíthető ez a Stirling-motor?

Figyelt kérdés

Megépíthetem ezt működőképesre?


[link]


Ahol legelőször írja a réz drótot(copper wire),azt a vékonyat,ott mindenképpen azt kell használni?A horgászzsinór már nem jó?Azzal már nem működne?Vagy más,ilyen vékony drótot,lehet használni?Zsinórt?



márc. 6. 18:35
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Amit ő használt az is túl gyenge "dugattyútengelynek" jó ha 1-2 percet kibírt. Vékony acéltengellyel tovább működne. Természetesen a hajlékony és hőre érzékeny horgászzsinór sem jó, könnyű és merevebb drót kellene. Nincs más szerepe mint a mozgás közvetítése nem kell ,hogy rézből legyen elég ha nem lágyul a hőre és merevebb kicsit mint amit a mester használt.:D
márc. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ilyen vékony,fonott zsinór alkalmas lenne?
márc. 7. 12:41
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem tudom mire gondolsz de tartok tőle, hogy egy fonott zsinór nem kellően merev. Használj 1szál tömör fém drótot de azért kicsit vastagabbat mint ami a felvételen látható. Nézd meg a többi hasonló videót is vannak ennék kicsit életképesebb tákolmányok is.:D
márc. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Időközben elkészítettem,egy kicsikét mozog,forog csak. A tanárom is ezt javasolta. Hogy használjak egy kicsivel merevebb drótot oda. Amikor először írtad a válaszod,mármint a legelsőt,akkor nem értettem miért mondod,hogy merevebb drót kellene.Egyszerűen nem értettem. De most,hogy a tanárom részletesen elmagyarázta,és még te is írtál,már értem,és köszönöm!
márc. 8. 08:02
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült.
márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
márc. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg a lendkereket rakd közelebb a "csapágyazáshoz" hogy ne üssön annyira. De legjobb lenne két lendkerék két oldalra, így a tengely terhelése szimmetrikus lesz és a lendítőkerék tömegerő szétoszlanak.
márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!