Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyaggal, eszközzel...

Milyen anyaggal, eszközzel érdemes megemelnem a beépített sütőt?

Figyelt kérdés
A sütő ajtajának alsó pereme a sütőajtó nyitásakor ütközik az alatta lévő fióklappal. 2 opcióm van: vagy a fióklapot engedem lejjebb vagy a sütő alá teszek valamit, amivel megemelem. Van otthon hdf lapom/csíkom, amiből teljes hosszában 3-4 darabot alácsúsztatva (dupla vagy szimpla magasságban, ahogyan jobb) simán meg lehetne emelni, de nem vagyok benne biztos, hogy jó döntés-e azt a sütő alá tenni, még akkor is, ha csak max 100 fokra melegedik a külseje. Mégicsak "préselt papír" vagy hasonló. Mivel lehetne helyettesíteni?

#sütő alátámasztás
márc. 10. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Vettem "L" alakú vasakat, azzal oldottam meg anno, barkács áruházas tétel, vannak rajta lyukak, azon keresztül felcsavaroztam a konyha bútorra, és ráültettem a beépíthető sütőt.
márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1-es, nekem mindössze pár milit kellene emelni rajta. Bútorlap van alatta most azon ül, elméletileg jónak is kellene lennie, de nem nyert, ahogyan mondtam az ajtó alsó pereme nyitáskor...

Pár miliért sarokvasra tenni nem akarom.

márc. 10. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, akkor én értettem félre (hdf lap, dupla vagy szimpla magasságban).

Ha már pár milliméter segítség, akkor vastagabb alátét vagy pénzérme is megoldás lehet.

márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3-6mm kb az a magasság ami segítség lenne... Van hdf laból vékony kb 5 cm-es csíkom. Abból lehetne alátenni, az tartaná teljes hosszában stabilan. Lehet elég egy lap, tehát 3mm-t megemelni, de lehet kellene a 2 lap egymáson, az 6mm. Sok helyem felfelé értelemszerűen nincs is. Valami olyan dolog lenne jó, ami teljes hosszban tartja.
márc. 10. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A sütő alja most a levegőben lebeg vagy a szekrényen csücsül ami szinténm bútorlapból van?

Szóval mivel jobb most mint a hdf?

Tehetsz alé fél cm-es lapos vasat is, de az is vezeti a hőt. Bár szerintem a sütő kívülről nem melegedhet 100 fokra mert akkor a bútor is melegedne.

márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A sütő alja most bútorlapon fekszik. Hétvégén jártam ott arra a megoldás valószínűleg gipszkartonozásból kimaradt fém "sín" lesz, amire a kartont rögzítik. Ha azt alátolom, valószínűleg pont eléggé emeli meg... Bízom benne, hogy nem lesz túl magas, mert akkor ugye felül nem fér be. Afémben azért jobban bízom, mint a ragsztott papírban...
márc. 15. 00:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül 8 db (2-2 egymásra helyezve) nagyobb és vastagabb alátét oldotta meg a problémát, amit a Praktikerben vettem.
márc. 24. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!