Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régebbi (Hajdú) automata...

Régebbi (Hajdú) automata mosógép szivattyújával lehet üzemeltetni kerti szökőkutat?

Figyelt kérdés
Milyen átalakítás célszerű?

#mosógép szivattyú #kerti szökőkút
ápr. 7. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 220 voltos, de régen használtam, nem vagyok biztos benne.
ápr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Max akkor lehetne használni, ha bizosítani tudod,hogy egyáltalán ne érje víz a motor részet, ugyanis az ilyen otthoni célra készült szivattyúkat eleve víz alá merítik, ezért a teljes tekercselése ki van öntve gyantával.
ápr. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze. Simán, csak valahogy meg kell oldani az elhelyezését, ha kint lesz, akkor nyilván az esőtől és párásodástól való védelmet meg az érintésvédelmet, nehogy rányúljon valaki véletlen. A víznek rá kell érkeznie első indításnál, mert felszívni nem tud, magyarul fel kell tölteni a felszívó slagot vízzel, amikor indítod. Nálam egy ilyen szivattyú keringtette a vizet a kerti tóban kb. 4 évig, napi 10 órában, és csak azért lett lecserélve, mert szükséges volt egy tószűrő. Igazából már nyilván az első évben szükséges lett volna, de nem foglalkoztam vele.

Mindenesetre azért azt tudni kell, hogy egy ilyen szivattyú megmozgat óránként több ezer liter vizet, szóval nem tudom milyen szökőkút lesz, ha pici, dísz szökőkutat építesz, abba jobb egy szökőkút szivattyú. Nem nagy összeg 2-4 ezer forint között már kapsz, és IP védett. 5000 Ft-ért már olyat kapsz, amihez van ilyen szökőkút kiáramló, ami formálja a víz kiáramlásának módját. [link]

ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!