Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szelepfészekmarót hogyan kell...

Szelepfészekmarót hogyan kell becsavarni? Csak akkor csavarodik be, ha a marófejet leveszem róla…kádtöltő csap szerelés.

Figyelt kérdés

ápr. 11. 19:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én a 3/8-os részt levágtam róla a fenébe. Ha valamikor mégis kéne, akkor párszáz forint 3/8-1/2" kb fitting. A marófejet letekered, vasfűrészlappal levágod a 3/8-os részt, összeszereled, és kész is.
ápr. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy nem tekered be tökig a marót. Csak annyira, hogy rugó ellenèbe a szár benyomható legyen.

Egyik kèzel megfogod a marót a menetnèl a csapba tekerve tőbe, a másikkal benyomod a marót ès tekersz rajta. Èn így csinálom mindig ès jó.

A másik, amit írtak, hogy levágod a 3/8 menetrèszt, akkor nagyobb lesz a helye a marófejnek visszafele

ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem tekerem be a marót tövig…Semennyire nem tekerhető be, kicsit se!

Azt probáltam, hogy csak úgy kézzel odafogom és úgy tekerem, de nem sikerult, ugyanúgy folyik most a viz cernavekonyan.


A száron fel-le mozgathato, rez, menetes reszrol hiaba vagom le a 3/8-os reszt, attol a szár meg ugyanolyan hosszu marad! A szár a túl hosszú a végén a marófejjel.

ápr. 12. 10:34
 14/19 A kérdező kommentje:
Csináljam akkor úgy, hogy nem tekerem be tövig a marót tényleg? Csak úgy kézzel odafogom? De nem lesz úgy egyenetlen? Csináltam egy darabig, de aztán tovább nem mertem.
ápr. 12. 10:36
 15/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, mit vágjak le vasfűrészlappal. A száron fel-le mozgatható réz, menetes darabról a keskenyebb, 3/8-os részt? Jól értem? 🤔

A szár a túl hosszú nekem. Abból meg nem vághatok le, mert egyik vége a tekerőgomb, másik vége csavarmenetes.


Rothnberger amúgy. Ez a 25 mm-es német szabvány akkor?

ápr. 12. 10:44
 16/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy úgy tényleg jó lesz, ha levágom a 3/8-os részt, gondolkodtam rajta….

Köszi!

ápr. 12. 10:48
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a száron mozgatható réz menetes részből levágod a 3/8-os részt. Anélkül nem lehet normálisan használni félcolos csaphoz. Ha meg mégis kéne 3/8-oshoz, mint mondtam, egy fittingel megoldható.


Egyébként elméletileg azért van két darabból a rugó, mert az egyiket a marófej és a menetes idom közé, a másikat a menetes idom és a markolat közé kell betekerni, így egyenletesen nyomja a szelepfészket és csak tekerni kell. Ha biztosra akarsz menni, és egyenletesen, keveset marni, akkor meg vedd ki a rugókat (én is így csinálom), teljesen felesleges. Érzed mennyire nyomod rá a fészekre a marót, és inkább kis lépésekben, finoman rányomva munkáld meg. Épp csak addig, amíg el nem tűnik az erózió nyoma.

ápr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő mondataidat! Köszi a jó tippeket! Majd akkor fűrészelünk! Majd írok!
ápr. 21. 00:29
 19/19 A kérdező kommentje:
De jókat írtál.
ápr. 21. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!