Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Két hűtőgép kompresszort...

Két hűtőgép kompresszort sorban vagy párhuzamosan jobb összekötni?

Figyelt kérdés

Hűtőgép kompresszorokat rakok 24 literes tartályra. Van 2 ilyen kompresszor, mindenképp rá szeretném rakni mindkettőt, hogy hamarabb feltöltsön.


A:

Egyik kompresszor kimenő ágát a másik bejövőjére kötöm, tehát a már kompresszált levegőt nyomatom a második kompresszorba, majd a második kompresszor kimenő ága menne a tartályba.


Így annyiból egyszerűbb építés szempontból hogy csak 1 be és 1 kimenet van, a két kompresszor közé is csak egy egyszerű cső kell. Viszont így a második kompresszor nagyobb terhelést kap (szerintem).


B:

Mindkét kompresszoron 1-1 bejövő cső (rakok rá légszűrőt tehát 1 helyett 2 légszűrő), és mindkettőn 1-1 kimenőág, amit össze kellene kötnöm egy Y vagy T idommal, és ezután menne a tartályba.


Építés szempontból kevésbé kedvező, de viszont a két kompresszor terhelése azonos.



Aki épített már ilyet, attól kérdezem, melyik módszerrel érdemesebb gondolkodni, és miért?

(úgy veszek hozzá cuccot)

A cél természetesen minél gyorsabb feltöltés.



ápr. 12. 22:39
A kérdező szavazást indított:
A verzió: Sorba/Egymás után => tartály
B verzió: Párhuzamosan => Y-nal közösítve a tartályba
6 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Külön-külön kösd a tartályra és használj visszacsapót is.
ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es hozzászólást kövesd minek egyik kompresszorba tölteni a másik levegőjét majd onnan tölteni a tartályt?
ápr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire, milyen nyomáson kell a feltermelt levegő.

Ha barkács célra /mert pl festéket fújni nem jó az olaj miatt/ akkor párhuzamosan, lehetőleg a tartályba közvetlenül kötve mind a kettőt, hogy a gázlengések ne akadályozzák egymást mint az Y-nál lenne. Így 10-15bar gond nélkül elérhető.

Ha komolyabb nyomás kell akkor bátran kötheted őket sorba is, ha azonos típusúak, azonos lökettérfogattal dolgoznak. A második kompi kibírja a szívóágán a 20bar relatív nyomást, nyomóágon ad majd 40-50bar körül.

ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem egyformák, adatot most hirtelen nem tudok de több mint valószínű hogy eltérő. A tartály 10 bar-os, a nyomáskapcsoló is 10 bar-hoz való lesz (úton van).


Tulajdonképpen a cél a minél gyorsabb feltöltés/szinten tartás.


Nagyon nem merültem bele a témába, de a single és two-stage fogalmakkal találkoztam, csak nem teljesen tiszta. Ezért tettem fel a kérdést. Nem teljesen egyértelmű hogy melyik módszer lenne jobb nekem, mivel nem látom át a nyomás kontra volumen különbségét => Amit találtam a témáról az az amit te is írtál, hogy ha nagy nyomás kell, akkor sorba kötött (two-stage) ajánlott, ha pedig mennyiség a fontos akkor a párhuzamosan kötött (single-stage) kell. Tegyük fel elindítunk 1-1 kompresszort, egyik single, másik two-stage; pl. 8 bart mindkettő kb ugyanakkor éri el, csak a two-stage még tovább tudná emelni a nyomást több idő alatt?


Bocs a hülye kérdésért de próbálok tanulni a témában.

ápr. 14. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Hűtőgép kompresszorból nem nagyon fogsz találni kétlépcsőset. Ami kétlépcsős és hűtősök használjuk az a vákuumszivattyú.

Minél nagyobb szállitáshoz jó lesz párhuzamosan kapcsolva.

ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddigiek alapján párhuzamos lesz, de had kérdezzem meg, ha egyik kompreszor kimenetét a másik bemenetébe kötöm, akkor az nem két lépcsősnek minősül? Két darab kompresszorról van szó amit ugye összekötnék így vagy úgy. Ahogy láttam képeken a kétlépcsősökön két henger van (én esetemben 2 kompresszor), és ugye az egyik hengerből kijövő levegő közvetlen a másik szívó oldalára megy, esetleg annyi a különbség, hogy a dugattyúkat valószínűleg egy tengely hajtja, nem függetlenek egymástól, mint nálam lenne.

Egy kis okítást kérnék szépen, vagy ha tudtok olyan oldalt vagy valamit ahol erről olvashatok az is jó nekem.

ápr. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!