Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezhet, hogy a sok sarokidom...

Létezhet, hogy a sok sarokidom miatt csökkent a víznyomás?

Figyelt kérdés

16-os műanyag vizcsövet kötöttem be a wc-hez, a falból rögtön egy 90-es könyökkel fordultam be, utána újra egy 90-es könyökkel fordultam fel, aztán újra egy 90-es könyökkel fordultam jobbra, aztán újra egy 90-es könyökkel fordultam le, aztán egy 90-es könyökkel fordultam jobbra, így jutottam el a wc-hez.


Valahogy elment a nyomás, lehet, hogy a sok 90-es könyök miatt?


ápr. 23. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

A sarokban elég lett volna hajlítani a csövet, ezért felesleges oda az idom.

Mindegyik leszűkíti a keresztmetszetet.

ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én biztos nem 16-ossal toltam volna, hanem 20-assal (ahogy tettem is), van pár idom náklam is, de nincs nyomás gond.

Sarokban nem hajlítgatunk, mert nem lehet normálisan 90 fokot elfordulnu.

Ha simán megy egyenesen a falban és felfelé akarsz menni, ott kicsit több falvéséssel megoldható, hogy hajlithatsz, ott érdemes. Kevesebb idom, kevesebb hibalehetőség és olcsóbb is.


Ugye press idomokkal csináltad és nem kulcsossal?

ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen szennyeződés lesz a csőben, ha van sarokszelep is a kiállás végén, az is gyanusított. Meg kell vizsgálni a sarokszelepet, hogy biztosan nyitva van-e. Ha az jó, el kellene zárni a főcsapot, a sarokszelepet ki kell venni a helyéről, aztán a főcsapot óvatosan megnyitva kiderül, hogy milyen nyomással ér el a víz a wc-ig. A csőbe is kerülhetett valami idegen anyag szereléskor, talán így "kiköpi", ha netán ez a helyzet.
ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ettől a nyomás nem csökkenhet,a híba másból adódik.
ápr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

2-es , azért mert te nem tudsz hajlítani, attól még lehet.

Még nem hallottál a hajlítórugóról?

Pont amatőr munka a sarokba idomot tenni.

Pont minél kevesebb idomot használunk, így kevesebb a hibalehetőség.

ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rugóval sem hajlíthatsz 90 fokban.
ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!