Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerulhet egy 80m2-es...

Mennyibe kerulhet egy 80m2-es valyoghaz (dongolt fold alappal) alabetonozasanak anyagkoltsege?

Figyelt kérdés
Egyaltalan erdemes megcsinaltatni, vagy inkabb uj haz? (A valyoghazunk csaladi orokseg, es nem szeretnenk tole megvalni.)
2010. okt. 28. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

számold ki:


ki kell ásni 30cm lefelé, aztán kell 10cm beton, aztán vízszigetelés,járható hungarocell, aztán 10cm beton.


Biztos, hogy jobb, ha lebetonozod.

2010. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a hazon meg rengeteg munkalat van... egyaltalan erdemes-e elkezdeni egy valyogot felujitani? Sajnos en keresek egyedul a csaladban, igy nem tudom, hogyan szamolhatok az anyagiakkal...
2010. okt. 28. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes megcsináltatni, kivéve ha árvízveszélyes területen van.

Iszonyat sokba fog kerülni, az biztos. Próbáljatok meg mindent, amit lehet, házilag csinálni. Betonozni pont nem olyan nehéz, ha legalább egyvalaki ért hozzá. Bár a többi munkára is ez általában igaz.

2010. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy milyen mérvű felújítást tervezel.Egy új ház kb 12-15 M ft.


A legnagyob tétel a tető,az olyan 2M ft,azon kívül a 80m2 ha full full ra mecsinálod, burkolatokkal, fűtéssel nyílászárókkal, stb, kb 4-5M.

2010. okt. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a villanyt át kell szerelned az is min. 300.ooo.-Ft.

Ha régi aluminium vez. van akkor érdemes

2010. okt. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kérj egy árajánlatot egy kőművestől! Ő majd kiszámolja az anyagot és a munkadíjat...

A házat felújítani csak akkor érdemes szerintem, hogyha a falak rendben vannak és nem vizesek! A vályog és a tömésfalak "halála" hogyha rosszul van megépítve és áznak... Amúgy a padlónak 35-40 cm mélyen kellene felszedni. Én úgy csináltatnám meg, hogy (alulról) 10-15cm kavicsfeltöltés, 10 cm aljzatbeton, 2 réteg bitumenes vízszigetelés, 5cm lépésálló hőszigetelés, rá 6cm beton, és arra a burkolat...

Hát nem olcsó mulatság :S

2010. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!