Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jó választás volt az olajfesték?

Jó választás volt az olajfesték?

Figyelt kérdés

Lefestettem egy natúr, teljesen száraz díszdobozt. A boltban olajfestéket ajánlottak, de kicsit már bánom.

Már három napja, hogy lefestettem, de még mindig nem száradt meg. Ez normális?

Meg fog valaha is száradni? 😀

Viszonylag kevés Lenolajjal hígítottam.

Lehet jobb lett volna akrilt venni?



máj. 16. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Kellett neked lenolajjal hígítani. Lehet, hogy sosem szárad meg. Ha fa és nem vastagon kented, talán beissza.


Csak a javasolt hígítót használd.

máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 3 hónap múlva is ilyen lesz...
máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt mondták a lenolaj jó hozzá. Száraz fára kentem és nem túl vastagon.

Még látszik a fa erezete.

máj. 16. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Sok helyen a lenolajat mondják hogy az kell a fához, szerintem a létező legnagyobb hülyeség. "Taknyos" marad utána a fa, meg elkezd büdösödni. Én semmihez sem használok már lenolajat, vannak normális oldószeres és vízbázisú festékek és lakkok.
máj. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
lehet lenolajat használni a fához de csak önmagában.
máj. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lenolajat a múlt évszázad 70-es éveiben javasoltak az akkor 60 éves szakik. De akkor még nem volt sem internet, sem Google. Ja, és akkor csak olajfesték volt.

[A lenolajjal hígított olajfesték soha nem fog megszáradni. Csak amikor megavasodik, akkor bebőrösödik. De akkor is kenhető marad.]

máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!