Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a rúgós, bedugós konnektor és kapcsoló vezetékbekötések, mint pl. Legrand Valena Life?

Figyelt kérdés
Kicsit félek tőle, hogy ha pl. rádugok egy olajradiátort, akkor nem fogja bírni a hosszútávú terhelést olyan jól, mint a csavaros megoldások.
máj. 22. 16:58
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Árulják, tehát azt kell mondjam, hogy jók kell legyenek. Viszont én is csak a kapcsolókból használom őket, dugalljat csak csavaros kivitelben szerelek.

Ettől függetlenül állítom, hogy jók, hisz neves márkák árulják. Úgy emlékszem hivatalosan 32A-ig lehet ilyen kötést használni.

máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
A Legrand termékek minősége esetenként erősen kifogásolható.
máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ma bementem egy nagyáruházba, megnéztem, elég erősen kell a rúgós pöcköt benyomni, amikor beletuszakoljuk a vezetéket, szóval a szorítóerővel nincs gond.

Viszont én is olvastam, hogy a Legrandnál 100 termékből sokkal több hibás, mint pl. Schneiderből.

máj. 22. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Dugaljból csak csavarokat vegyél.
máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adott követelményeknek megfelelnek, tesztelik őket, azaz alkalmas lakossági felhasználásra azon paraméterek között, amiket a gyártó megad. Ettől függetlenül, dugaljból ha teheted, vegyél csavarosat.


OFF

Ha már felmerültek a Legrand szerelvények, egy kis érdekesség, mostanában publikálták, a tesztelésről is van benne egy szösszenet:

https://www.youtube.com/watch?v=VRw0SC8cNFs&t=6s

máj. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Manapság lakossági felhasználásnál wagot használ minden villany szerelő a kötődobozokban. Ezek semmivel sem komolyabb szerkezetek, mint a konnektorok és kapcsolók rugós csatlakozói.

Legrandról nem tudok nyilatkozni Schneidert használtam a házban. Bár a konnektorok csavarosak, egyik szerelvénnyel sem volt még probléma 2 év alatt.

máj. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!