Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi idáig a leghasznosabb...

Mi idáig a leghasznosabb barkácsolásotok amire büszkék vagytok? :D

Figyelt kérdés
Nem rég került úgy a dolog, hogy van ahol barkácsolni de még egyelőre ötlettelen vagyok, inspirálódnék :D
máj. 26. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináltunk a gyerekekkel egy kerti asztalt meg hozzá 2 padot. Már az alap faanyagot is mi vettük meg, mi terveztük, aztán megpróbáltuk elfűrészelni a megfelelő méretekre - itt elakadtunk, túl lassú volt. Fogtam és elvittem a közeli asztalos műhelybe és kis pénzért ott szépen elvágták ahol kellett pár perc alatt. Innentől mi fúrtuk faragtuk festettük az egészet. Jó lett.

Sajnos nem volt olyan strapabíró mint szerettük volna, később vettünk helyette rendes kerti bútort a teraszra, de akkor ez nagy siker volt egy csajtól meg 3 kisgyerektől (a legnagyobb volt 12 éves). Erre vagyok a legbüszkébb.

Ami a leghasznosabb volt? Az a szúnyogháló az ablakokra. A párom is próbált már korábban fakeretes szúnyoghálót csinálni, nem jött össze. Néztük a mindenféle módon nyitható szúnyoghálókat is - nem bírják a macskát (amiknek elfogadható az ára), csak fix kereteset tudtak volna csinálni darabját 60 ezerért. Hát elmentem a barkácsboltba, vettem szögbelövő pisztolyt amivel bútor kárpitot is szoktak javítani - mint egy nagy tűzőgép, erős szúnyoghálót méterben és szépen rögzítettük a fiammal körben az ablakkereten. Pár perc alatt kész volt egy ablak, egy évet már gond nélkül kibírtak, csak közelről látszik, hogyan van felrögzítve és csak pár ezer forintba került. Ha már nem lehet felhúzni akkor legalább nem volt drága. :)

máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 L.. István ***** válasza:
70%
Az nem úgy megy, hogy l'art pour l'art barkácsolsz, hanem ha elromlott valami megpróbálod magad megjavítani, vagy ha szükséged van valamire megpróbálod sk. elkészíteni. Nyugi, egy háztartásban előbb-utóbb lesz valami! Sok sikert!
máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bútoraimat én csináltam. Lapszabászatban leszabatom, és összerakom. Ha esetleg valamit rosszul számoltam akkor azt újra szabatom. Szerencsére jól matekozok☺️. A konyhába is csak 1 ajtót kellett átszabatni.

A konyhai munkalapot segített egy asztalos összemarni, azóta nála maszekolok😅.

máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

3+

Semmi közöm az asztalos szakmához, irodai munkás vagyok

máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Terasztető készítés. Burkolás stb
máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szekrényt bútorlapból is, meg fából is, padot, polcokat, szabadtéri nagy madárházat, , kennelt, fotelban is kényelmesen használható laptopasztalt, efféléket.

De legbüszkébb talán arra vagyok, ami nem is látszik: az öreg fáink gyökerei alatt el tudtam vezetni az új elektromos vezetékeink védőcsöveit anélkül, hogy kisujjnyinál vastagabb gyökeret átmetszettem volna, így megmaradhattak a fák.

máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szúnyogháló és macskaháló minden nyílászáróra, szögelve és közözve. Szerencsére földszinti lakás volt.
máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Megcsináltam a harangok húzógépeit a temolomban.
máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a tavasszal csináltam. A képek készítésekor még nem volt készen egészen, de azóta befejeztem, készen van a működtető szerkezet is. Egyáltalán nem szép, de teszi a dolgát, hibátlanul működik.

máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

És ez mit tud? Egy ember húzza a gázt, egy másik meg pakolja a lánc tetejére a fát?

Én rengeteg dolgot csináltam már. Pl. még huszonévesen a szomszéd bezsaluzta a garázsunk alapját, aztán ennek alapján a betonkoszorút már én zsaluztam, vasaltam, és a feladogatott betont én dolgoztam be. Saját gyártmányú párnafa-rögzítő csavarok álltak ki belőle, aztán én csináltam meg a komplett tetőszerkezetet.

A konyhába meg az előtérbe csináltam vasból és bútorlapból polcokat. (Nagyon szeretem a teljesen nyitott polcokat, amiknek nincs se oldala, se háta, csak oldalt 1-1 cső vagy zártszelvény, amikre ráhegesztett szögvas tartja a polcok végeit.)

Rotációs kapákat alakítottam jobbá. Volt, aminek nem volt rendes kerékfelfogatása, csináltam hozzá nyeles kereket, ami a csoroszlyafelfogatáshoz csatlakozik. Vékony, pár használat alatt szétverődő csövekből voltak a kapatengelyek, megerősítettem őket, és sok év óta bírják. A csoroszlyát és csoroszlyatartót szinte mindegyiknél én hegesztettem talált vasanyagból. Egyiknél a szarv nem volt stabil, mindig kilazult, a másiknál pedig többször eltört, csináltam másik felfogatást. Sok krumplit termeltünk, gyártottam a rotához sorkihúzó-takaró ekét.

Az ilyen kisebb átalakításoknak meg se szeri, se száma, mikor egy eltört vagy rosszul működő alkatrész helyett csináltam egy teljesen másként működőt, többnyire hulladék vasból.

máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!