Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ágaprítót ajánlotok?...

Milyen ágaprítót ajánlotok? Évente párszor használnám. Érdemes egy 70 ezres Boscht venni, vagy elég egy 30 ezres noname is? Mik a tapasztalataitok? Gallyakat szeretnék vele aprítani, és utána eltüzelni.

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 17:42
 1/4 1972Levi válasza:

Ágaprítónk nincs, de a noname levélporszívónkkal a tapasztalatom szerintem kamatoztatható e témáben is. Sziv mint a veszedelem, össze is aprítja a leveleket, majd... eltömődik a kifújónyílás, mert az túl kicsi.

Szerintem a drága erősebb motorral bír, és jobb a konstrukciója. Hasonlítsd össze a késeket és a köbméter/ óra mutatót is.

Esetleg dobjátok össze többen a környékről a drágábbat.

2010. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aprítani és eltüzelni? Semmi értelme. Égesd el és felesleges aprítani, hacsak nem kazánba akarod elégetni. Ha viszont aprítod, mivel hasonló lesz mint a gyalu forgács beáshatod földbe vagy bele kevered komposztba. Lazán tartja a földet. Én kb 30e Ft-os nem noném (AL-KO) készüléket használok. 2 késes, kb. 2kW-os motorral megy. Semmi baja. 3 cm átmérőjű ágakat aprítok vele max.
2010. nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy ilyen "harmincezres" ágaprító alkalmas lehet pl. paprikaszár, vagy kukoricaszár aprítására? Természetesen kiszárítás után. Brikett készítésében gondolkodom.
2011. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kaposati válasza:
Ha ajánlhatok neked egy szecskázót, akkor az Skill-é lenne... Igaz 40-45e forint, de nagyobb teljesítményű, mint egy Al-KO és a Bosch 70-80e forintos gépeinél is többet tud.
2012. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!