Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretném újságpapírral...

Szeretném újságpapírral beborítani egy keményfedelű könyvemet, mert elég értékes, de sokat kell hurcolnom mostanában. Hogyan csináljam, ha a gerincét nem lehet felhajtani, s így nem tudom aláhajtani a papírt?

Figyelt kérdés
Celluxozni nem szeretném, így viszont nem áll meg.
2010. nov. 14. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Hajtogass neki "füles" borítót, minél szélesebb "füllel". Az nem fog lejönni. Ha az alsó és felső részét is behajtod, akkor azon részek közepét vágd ki a belívek vastagságának megfelelően. És úgy hajtsd vissza.
2010. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Megpróbálom leírni, remélem érthető lesz, és beválik a módszer:


1.) Az újságpapír legyen jóval szélesebb, mint a könyv kinyitva, valamint alulról is felülről is legyen elég rész,amit majd be kell hajtani.

2.)A papírt hajtsd be alul felül, úgy, hogy akkora legyen,mint a könyv. (A papírt saját magára hajtod rá.)

3.) Tedd a közepére a könyvet becsukva, hajtsd rá a papírt, úgy hogy a borító alá simítod a papírt.

4.) Ha a könyvet kiveszed, akkor és papírt a meghatott résznél újra erősen elsimítod, akkor látod, hogy ahogy alul-felül, oldalt be lett hajtva a papír, egy kis "bedugós rész" keletkezett. Oda dugd be a a könyv borítóját, majd ezt ismételd meg a könyv hátsó borítójával is.

És így kés is a borító. :)

Én ezt kipróbáltam többször is és nekem működött. :)

2010. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben egy mappában szállítanám. Ne égesd már magad újságpapíros könyvel.
2010. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!