Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Segítene valaki üvegfesték...

Segítene valaki üvegfesték ügyben? Még sosem dolgoztam ilyennel, nem tudom, hogyan kell használni. Srgős lenne.

Figyelt kérdés
Az van ráírva, hogy matricafesték, de semmi használati utasítás. Alumíniumra szeretném rátenni.
2011. jan. 22. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogj egy műanyag lapot, pl. ilyet: [link]

De az is lehet, hogy a festékhez adtak is.

Tedd bele a ceruzával megrajzolt vagy kinyomtatott mintát, amit meg szeretnél festeni.

Először a kontúrokat kell meghúzni. Ehhez kontúrfesték kell. Fontos, hogy teljesen összeérjenek a kontúrok, mert a kitöltő festék folyik.

Ha meghúztad a kontúrokat, minimum 2-3 órát kell várni, hogy száradjon. Esetleg ráteheted a radiátrra, úgy gyorsabb.

Ha a kontúrok már megszilárdultak, akkor kitöltheted a megfelelő színekkel.

Ha kész vagy, kb. 1 napig hagyd száradni.

Ha teljesen megszáradt, akkor egyszerűen húzd le a műanyagról és ragaszd fel, amire akarod.

2011. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ilyen "bugyi"-n szoktam festeni, amibe az irodában az iratokat pakoljuk, azt hiszem genotherm tasak a becsületes neve. Mivel ez átlátszó, így egyszerűen csak aláteszem a papírképet, amit meg akarok festeni és a kontúrfestékkel előrajzolom a mintát. Ennél arra kell ügyelni, hogy ne maradjon hézag, mert ezeket a körvonalakat fogjuk kitölteni az üvegfestékkel és ha nem érnek össze a vonalak, kifolyik a festék.

A kontúrfestéknek 1 napig kell száradni (legalábbis annak a fajtának amit én használok) és után lehet kitölteni a különböző színekkel a részeket. Célszerű ha ilyenkor van nálad egy fogpiszkáló, mert időnként buborékos a festék, ilyenkor ezt gyorsan ki kell szúrni, nehogy úgy maradjon. Olyan helyen állj neki festeni, ahol utána megszáradhat a mű, mert ha felemeled, akkor szétfolyik a mű megint.


Amikor megszáradt (1-2 nap), akkor egyben le lehet húzni a bugyiról és fel lehet tenni csempére, ablakra, bárhova.

2011. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, nagyon hasznos válaszokat adtatok! :)
2011. jan. 23. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!