Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik olyan zuhanykabin,...

Létezik olyan zuhanykabin, amelyet nem lábakkal kell beállítani, hanem az akril szerkezet kialakítása önmagában elég erős ahhoz, hogy a tálca ne repedjen be?

Figyelt kérdés
Többször előfordult velünk, hogy berepedt a zuhany tálcánk. Mit javasoltok ilyen esetben?
2011. márc. 1. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Purhabot kell alányomni.
2011. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyomtunk alá, kettőt is, de nem oszlott el egyenletesen, ezért berepedt két helyen.
2011. márc. 1. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Én amikor építkeztem a kád és a zuhanytálca alá is építettem tégla+csamperagasztóból 1 ágyat, frankón belefeküdt és semmi baja azóta.
2011. márc. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
így csináld: a zuhanytálca alá minél nagyobb felületen fektess ragasztóágyba ytong téglát úgy, hogy a zuhanytálca feneke és a tégla között maradjon egy 2-3 centis tér.Ezt a teret töltsd ki purhabbal, de előtte ne felejtsd el lesúlyozni alaposan a zuhanytálcát, mert a hab tágulás közben kiemelheti a helyéről.ennek ellenére a láb a pontos vizszintbe állításhoz szükséges lenne,sőt, mi a falhoz illeszkedő pereme alá is fel szoktunk fúrni egy tetőlécet a teljes stabilitás miatt.
2011. márc. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy korábban írták. Ytong + csemperagasztó ágy(jó bőven. A pur hab nem erre való, az rugalmas anyag.
2011. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat! Elsőként vízvezeték szerelő szerelvényezte a fürdőszobánkat, ő próbálta beállítani a kabint is. Miután nagyon rugózott rugózott és a lefolyó illesztésből szivárgott a víz a tálca alá, szétszedettük egy másik szerelővel, aki a kisúlyozott tálca két sarkánál és a közepénél 2 tubus purhabot nyomott a alá. Ez nem oszlott el teljesen, így ahová nem jutott, ott továbbra is rugózott, majd beszakadt. Nem, igazán szoktunk házilag barkácsolni, ezért hívtunk szakembert. Láttam lomtalanítás alkalmával korábban olyan kabin tálcát, aminek rácsozott az alsó kialakítása, így stabilabban bírja a terhet alátámasztás nélkül, gondoltam hasonlót kellene beszereznünk, de olyat sajnos nem látok sehol.
2011. márc. 2. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem amit mondasz, azok a lábak csak a beállítást szolgálják, nincs tartószerepük.

azzal beállítgatod,alátéglázol, majd beleülteted vagy 1 zsák ragasztóba, így teljesen stabil.

Ahogy leírod brutális beépítési hiba.


Választhatsz porcelán, vagy lemez tálcát azok jobban bírják, de az akril is tökéletes, ha megcsinálják rendesen.

2011. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na még egyszer:a ragasztóba ágyazással két baj van:

-a ragasztó a kötése során némileg zsugorodik,így mikor nyersen úgy tűnik tökéletesen ül benne a tálca,kötés után biztos hogy nem lesz így,lesz olyan pont ahol "huppogni fog"

-a ragasztó ridegre köt,ezért a csavaró oldalirányú terhelésnek nem igazán áll ellen.

a purhab a réskitöltésen túl ragasztja a tálcát,tehát nehezebben mozdul ki. nem a magam igazát akarom bizonygatni,csak 25 év tapasztalatát mondom.

2011. márc. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!