Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » OSB lapra, gipszkartonra,...

OSB lapra, gipszkartonra, deszkára lehet csempézni?

Figyelt kérdés
Ha igen melyikre? Illetve melyikre nem? Előre köszi a válaszokat!
2009. febr. 27. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

gipszkartonra lehet, de a dolog jellegéből adódóan (vizeshelység) csak az impregnált fajtára érdemes.


a többire is lehet, csak nem sokáig fog rajta maradni.

2009. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Konyhát építek házilag a nappaliba, és pultot, illetve munkalapot gondoltam kerámialappal burkolni, és lambériafalra szeretnék felerősíteni valamit pl.OSB-t, gipszkartont(?) amire kerülne a csempe.

Ha vízszintes fafelületre teszek kerámiaburkolatot az rajta marad?

2009. febr. 27. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
11%

nem tudom pontosan, hogy mit értesz lambéri fal alatt, de fára gipszkatont nem szabad rakni.

tudom, hogy az amerikai felújítós filmekben faszerkezetre rakják a gipszkartont, de azt nem mondják el, hogy olyan faanyagot idehaza nem kapsz. az szét van hő és vegyi kezelve, sokkal inkább műanyag, mint fa.

a rendes fa, az mozog, csavarodik, ha arra rakod a gipszkartont, akkor meg fog mozdulni és az illesztéseknél meg fog reperni. persze amit ráraksz, azt is viszi magával, úgyhogy a csempék is el fognak válni.

ha gipszkartonozni akarsz, akkor meg kell venni hozzá az acél tartóelemeket. van előtétfalhoz való is.

a rigipsz honlapon van egy csomó leírás, abból lehet okosodni.


én nem raknék vízszintes fafelületre kerámiát, de ha egy egész az alapja, akkor valószínűleg ottmaradna. azért egy csirkeháló lehet nem ártana alá.

viszont azért azt szerintem gondold meg, hogy nem lesz egy leányálom takarítani a fugázást. minden meg fog benne ülni, szerintem csak a baj lesz vele. inkább egy rended minkalapot rakjál fel.

2009. márc. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

szia! burkoló vagyok.

osb lapra nyugodtan lehet csepézni,de csak flexibilis ragasztóval.

gipszkartonra is lehet,de nem érdemes megvenni az impegrárt zöld szinű kartont mert úgy is le kell folyékony fóliával szigetelni ami nem engedi át a vizet és a szigetelésre kell a csempét ragasztani flex ragasztóval.

2009. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Helló Mindenkinek!

"Tapadó híd" felvitele szükséges akkor is ha flexibilis ragasztóval ragasztom OSB-re a csempét?

Mivel érdemes a csempét fugázni vizes helyiségben, ha OSB-re ragasztok?

Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!