Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerülne 10 méter...

Mennyibe kerülne 10 méter hosszú 1 méter széles és 4 méter magas betonfal építése?

Figyelt kérdés

Körülbelül. Aki jártasabb az ilyesmiben, attól kérdezném.

Szeretnék a kertembe csináltatni.


Vagy az is megfelel, ha valaki tudna egy megbízható céget, akit vállal ilyen munkát.


2011. ápr. 7. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minek neked ekkora gigantikus betontömb?

Ez 40m3. Ennyit legegyszerűbb mixerrel hozatni. Ekkora mennyiséget már nem kever otthon betonkeverővel az ember.

1m beton minőségtől és szállítástól függően kb 10eFt. Tehát csak a beton 400e.

Kell bele vasalás is, meg zsaluzni is kell valamivel.

Nem egy emberes munka, de attól is függ, hogy úgy csináltatod, vagy ismerősökkel, barátokkal össze tudtok-e állni.

A talajnak is megfelelőnek kell lennie ekkora súlyhoz hogy ne süllyedjen meg, ne repedjen szét. Szóval némi alapozás sem árt neki.

Sac per kb 1 millióból meglehet.

2011. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi ez kocsordi Fogarassy-Szalacsi ojjektum?

Minek kell egy méter vastagság? Ha falkerítést akarsz, jobban jársz a gyorskerítésekkel vagy ezzal, hogy "I" profilú betonoszlopok közé csúsztatsz be vékonyabb betonlapokat.

2011. ápr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Valóban az 1 méter vastagság sok. Ezt Aláírom.


Igen falkerítést szeretnék.


Nem vagyok bugris, csak a szomszédom felénk irányít mindent, például szellőző, én meg nem akarom bámulni.

Nincs jó viszonyunk az az igazság, én lennék a legboldogabb ha másképp lenne.

2011. ápr. 7. 18:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kerítésnek ez bazi vastag. Nálunk a szomszéd zsalukő szerű anyagból húzott fel egy falat. Igaz az nincs 4m magas, csak olyan 2m, a vastagsága meg nem több 20cm-nél.

Egy másik helyen olyan gyorskerítést csináltak, amit írt valaki. Ne csak sima betonlapokat képzelj el, ma már vannak nagyon jól kinéző, kőmintás típusok is. Szerintem olcsóbban is kijön, mint 40m3 beton.


Egyébként bármit kivezet a szomszédod a homlokzaton, az építési engedély köteles. Legalábbis nálunk a kanyhai elszívó kivezetésére is külön engedélyt kellett kérnünk. Ami gyakorlatilag egy 10cm átmérőjű kivezetés a saját falunkon a saját telkünkre.

Engedélyeztetni pedig csak úgy lehet, ha a közvetlen telekszomszéd meg van róla kérdezve hogy zavarja-e, vagy beleegyezik-e egyáltalán, hogy a saját faladhoz hozzányúlj.

Ha nem kérdezett meg, akkor valószínű nem kért rá engedélyt, feketén csináltatta. Már ha nálatok is ez a szabályozás a helyi önkormányzat építésügyi osztályán.

2011. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezt a szellőzőt nézd meg, ez a híres szomszédom:


[link]



Ez Budapesten van, és a teteje át lóg a telkünkre.

Ezért szeretnék kerítést.

2011. ápr. 7. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ez tényleg durva. De emiatt ne Te verd magad költségbe. Szerintem ez teljesen szabálytalan. Beszélj a szomszéddal, ha nem jön be, akkor az önkormányzattal.
2011. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tényleg durva. Azt hittem, hogy csak a falon valami szellőző. De ha már máshova nem tudta tenni, csak a kerítés tövébe, legalább a végét ne felétek fordítaná.
2011. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a szennyvízcsöves megoldás... ezen szív vagy fúj a kedves szomszéd? Esetleg kérdezzétek meg, hogy mire használja... lehet nincs is szerepe és ha mondjátok neki, hogy zavar titeket akár le is bontja. Én annak a híve vagyok, hogy kommunikációval a problémák igen nagy részét mindkét fél számára megnyugtató módon meg lehet oldani. Egyébként már értem miért akarsz 4 méter magas "palánkot" felhúzni... csak lehet, ha ezt meglátja a szomszéd akkor megtoldja még egy 2 méteres csődarabbal a csövét, akkor te is emeled a kerítésmagasságot? Beszéljetek a problémáról.
2011. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen a csövet azt bejelentem a Polgármesteri Hivatalnál, aztán meglátjuk.

Attól még szeretnék valami belátásgátlót, a szellőzőtől függetlenül.

A szomszédot ritkán látni, írtam neki egy levelet, hogy beszéljük meg a dolgot. Majd meglátjuk mi lesz.

2011. ápr. 8. 08:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért csak el tudod valamikor kapni. Egyébként ebből a szempontból szerencsés vagy. A mi szomszédaink kiülnek a kerítés tövébe és minket kukkolnak egész nap és hallgatóznak. Ez a szórakozásuk. (Egész nap otthon vannak, nem járnak dolgozni, unatkoznak, mert lottón nyertek egy halom pénzt és annak a kamataiból élnek.) Még talán egy csövet is elviselnék, ha cserébe nem lebzselnének ott egész nap. :) Na jó, ez csak vicc volt. De ők is elég bunkók. Kiülnek bámészkodni, de köszönni azt nem tudnak.

Együtt érzek veled és kívánom, hogy sikerüljön valahogy békés úton megoldani ezt a cső-ügyet.

2011. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!