Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízüveg vizes fal ellen?

Vízüveg vizes fal ellen?

Figyelt kérdés
Ismerősöm vízüveggel kente le a szoba falát ahol vizes volt és így vakolt rá. De a neten csak olyat találtam hogy vakoló anyagba keverik bele. Valaki használta már ilyen célra és hogy vált be? Mennyi ideig jó megoldás? Nekünk szinte körbe kéne kenni az egész szobát.
2011. ápr. 9. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Vízüveg? Ezt a megoldást még nem hallottam. Azt mondják, hogy ha vízszigetelő vakolatot tesznek fel, a víz is megy feljebb, amíg kiutat talál.

Én vályogházban lakom, itt is voltak gondok a salétrommal. Nálam Aquapol lett felszerelve. Kb. 1-1,5 év alatt lecsökkent a nedvesség mértéke a falban, utána le kellett a régi sós vakolatot verni és lélegző vakolat került a helyébe (Dér-por, Stadimix). Azóta eléggé rendben vannak a falak.

2011. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az az Aquapol? Mennyibe kerül? Mert az a baj minden nagyon drága és igazából 2-3 évig lesz nekünk meg ez a lakás.
2011. ápr. 9. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem érdemes nagyobb összeget befektetni ebbe a lakásba, valamilyen olcsó módszerrel el kell takarni a salétromos részeket, mittudomén pl. gipszkarton...


Igen, sajnos minden nagyon drága... Az Aquapol egyfajta elektromágneses készülék, ami megfordítja a fal kapillárisaiban a víz felfelé áramlását ( [link] ) Elég drága volt, 10 éve került 180 ezer forintba...

2011. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 ártószellem válasza:
Szerintem a vízüveg nátrium-szilikát, ami kiszáradva és később vízzel érintkezve újra nátrium szilikát lesz, szerintem a vízüveg hatástalan. A vízüveg kiégetve hatékony és erős kerámiaszerű bevonatot tud képezni, mert visszaalakul kristályos SiO2-vé, pl cserépkályha, kerti sütő esetében jó. Ismerősöm úgy oldotta meg a vizes fal gondot, hogy leverte a vakolatot, és csemperagasztót kent fel, és arra malterozott, majd festett. Persze olyan 20 centivel nagyobb területet kell így leverni, mint ahol vizes. De mivel átlagember nem sűrűn malterozik, kőművessel kell csináltatni, aki általában ért hozzá, mit kell vizes fallal tenni.
2011. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk sajnos az Aquapol csak kidobott pénz volt, a végső megoldást úgynézki az acéllemez szigetelés jelentette. Idén csináltuk és már szinte porzik a fal :)

Nekünk az 50- es falnak 6000 ft-ért csinálták méterét,ja és

1 nap alatt megvoltak a fiuk vele

2011. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsótól kérdezném hogy ki csinálta egy telszámot tud átküldeni? Az jó ár mert nekünk 800ezret mondtak alaphangon és pedig kicsi a ház.
2011. ápr. 22. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
06309516118 valamilyen Péternek hivják
2011. ápr. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 23. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!