Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan, miből lehetne otthon...

Hogyan, miből lehetne otthon pálinkafőzőt készíteni?

Figyelt kérdés
nagyobb anyagköltség nélkül (tudom tudom nem legális.... nem is akarok benne főzni csak filóztam és érdekel a véleményetek
2009. márc. 5. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Előveszed a nagymama (réz) kuktáját, a felmosó vödörbe készítessz egy rézcső spirált hűtőnek, összekötöd szilikon csővel, és kész. Kis kapacitású, de hasonlót használtak 40 éven keresztül a városlakók. Csak eléggé jellegzetes szaga van, mikor főzöl, nehogy feljelentsenek! Régen legalább saját használatra szabadott főzni, mostmár azt se!
2009. márc. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mondom nem akarok csinálni csak elgondolkodtam és azon tanakodtam hogy a réz cső kell e bele nem elég csak a szilikoncső? vagy túl meleg a párolgó szesz?
2009. márc. 6. 14:20
 3/7 anonim válasza:
0%
az legális fa*szi*kám:DxĐ
2009. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
(előző vagyok)illegális*
2009. okt. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hohóó! most már legális! Én azon gondolkoztam hogy legegyszerűbben egy boilerrel lehetne! A boiler alapjáraton felmelegíthető 80°C-ra ami alkohol szempontjából kiváló! és akkor már csak egy kivezető nyíláson réz cső kell ahol kondenzál és már jön is a nedű!
2010. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A házi pálinkafőző fel is robbanhat, elég csak rákeresni a neten, nem egy találatot hoz. Inkább vegyél egy kisebb vörösréz lepárlót magadnak, azzal nem robbansz fel és még a pálinka se lesz ízhibás (a vörösréz legalábbis a kénhidrogéneket leköti). Javaslom a www.palinkaust.hu -t.
2010. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én régi szódásballonon gondolkodok és is ez szeretnék csinálni...
2012. máj. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!