Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik az a papír amelyiknek...

Melyik az a papír amelyiknek lehet égetni a szélét?

Figyelt kérdés

Ilyen antik hatású papírt szeretnék csinálni,ami nem gyullad be.Vagyis nem ég el az egész,hanem csak a szélét szépen cikk-cakkos lehet égetni.

Remélem érthető,hogy mit szeretnék :)


2011. máj. 11. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
bármilyen vastagabb papírral megcsinálhatod, meggyújtod-elfújod, meggyújtod-elfújod.....
2011. máj. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
azthiszem pauszpapír a neve.
2011. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ilyet már sima füzetlappal is csináltam.
2011. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én csináltam már valami hasonlót, összegyűrtem egy sima fénymásoló papírt, leöntöttem kávéval és meggyürkésztem újra, majd megszárítottam. A szélét cigivel tudod a legkönnyebben kiégetni, mert csak parazsa van és nem lobban be.
2011. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a sima A4es fénymásolópapírral is meg lehet ezt csinálni, nem kell hozzá különlegességi cucc :D

egyébként tényleg szépen meg lehet égetni cigivel is.

2011. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is sima fehér A/4-es (nyomtató, fénymásoló) papírral csináltam ilyet.

Két módszerrel csináltam:

1. nagyítóval napon kiégeted. Nem gyullad be a papír, csak a fókuszált pontban feketedik meg, kiég. Így szépen körbe tudod "rajzolni" vele.

2. kicsit macerásabb: kálium-nitrát oldatot csinálsz. Azt egy vékony csíkban fölviszed körbe a papírra. Pl egy gyufaszálat, vagy más vékony tárgyat belemártasz és azt végighúzod egy csíkban. Megszárítod. Utána a rászáradt csíkot valahol meggyújtod. Viszonylag gyorsan sisteregve, szikrázva körbe fog égni a vonal mentén, de a papír máshol nem gyullad meg.

2011. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudok csinálni olyan oldatot?
2011. máj. 12. 12:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Veszel szilárd kálium-nitrátot pl vegyszerboltban és beleszórod vízbe. Olyan, mint a sima só.
2011. máj. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!